JanaT. JanaT. komentáře u knih

Sopka se probouzí: přežil jsem zkázu Pompejí, 79 n. l. Sopka se probouzí: přežil jsem zkázu Pompejí, 79 n. l. Lauren Tarshis

Včera dočteno se synem (8 let) a už mám za úkol sehnat další. Já už mám přečtené všechny díly a mohu doporučit začínajícím čtenářům (krátké kapitoly,velká písmena),ale bavit bude podle mě i starší děti se zájmem o dějiny.V příloze se o jednotlivých událostech dozví i něco víc.

02.01.2018 5 z 5

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

Mě tento díl bavil dost,snažila jsem se předvídat,tipovat, se příběh bude vyvíjet,ale děj vždy překvapil.Hlavně pasáže z Inkarceronu,ta pestrost postav, nestvůr a míst.Chtěla bych mít fantazii autorky.

24.12.2017 5 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Já mám ráda,když mají knihy přesah do něčeho,o čem sama přemýšlím.Když to tak nějak příběhově znázorní...Proto asi jsem z této knihy nadšená. Protokol,Doba, Vězení,Únik... dystopie mě v poslední době hodně berou a tato mi připadá dost dobrá. Bavila mě od samého začátku a těším se na 2.díl.

06.12.2017 5 z 5

Zlá hodina Zlá hodina Gabriel García Márquez

Dočteno...Milé i nemilé čtení: novela se čte velice dobře, text je přirozený, zajímavý, můžeme se ale ztrácet v množství postav a vět, jak je řečeno v komentářích níže, také horko těžko lovíme samotnou pointu příběhu. Takový "dějový obrázek", kterému jakoby něco chybělo. Nicméně jiné Márquezovy texty zanechaly mocnější dojem, proto 3 *.

22.07.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tato Greenovka se mi zdá asi nejlepší. Rychlý dějový spád, zajímavý děj, přirozený jazyk, který nám není cizí. Hledání se četlo dobře, přestože jsem v první části knihy ("předtím") netušila, o co vlastně má jít. Šlo o mou první greenovku a netušila jsem, jakým způsobem autor své příběhy "obrací". V části "poté" mě proto potěšilo, že kniha má i celkem zajímavou zápletku, a také to, že jsem odhadla pointu příběhu sama dříve, než se k ní dopátral sám Miles. Baví mě Greenovy nápady, zde např. sbírání posledních vět slavných a využití citátů jako indicií důležitých pro děj, možná také symbolické náznaky, jejichž použití si uvědomíme až s odstupem (např. jméno Aljašky - "zem, o kterou se tříští voda").

08.07.2015 5 z 5