Janaho4 Janaho4 komentáře u knih

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Ke knížce jsem se dostala náhodou, a jsem moc ráda. Poutavé vyprávění mě vtáhlo děje, ani jsem nedutala. První polovina příjemně plynula, pak to ovšem dostalo grády. Kdybych mohla, dám šestou hvězdičku za politické a náboženské reálie a souvislosti. Po přečtení můžu říct, že jsem zase o něco chytřejší.

16.04.2016 5 z 5

Úžasná kniha psaná krásným jazykem. Uvítala bych mapku s vyznačenými místy, kde se příběh odehrává.

26.03.2016 5 z 5

Nádherná teorie: Sto let obecné teorie relativity Nádherná teorie: Sto let obecné teorie relativity Pedro G. Ferreira

Velmi mě lákalo dozvědět se něco bližšího o této teorii a knížka splnila mé očekávání. Dokonce mám chuť pokračovat a zjistit více o tomto tématu. Matematické a fyzikální vzdělání při čtení je výhodou (dokážete si popisované teorie a myšlenky lépe představit, ne všechny odborné termíny vám budou cizí), ale určitě to nepovažuji za podmínku. Knížka je psána srozumitelně a dokonce i čtivě, což bych u podobného tématu nečekala. Popisuje i spoustu zajímavostí ze života zúčastněných, politické souvislosti apod. Hodně se mi líbila také závěrečná část věnovaná současné situaci v oboru astrofyziky a kosmologie.

02.02.2016