Janafan Janafan komentáře u knih

Když jsem byla malá, máma mi Hobita četla, ale vždy jsme se dostaly jenom ke trollům. Moje oblíbená část :). Pak je tam chvilku pauza v příběhu, tak mě to přestalo bavit. Tohle léto jsem ho přečetla celého (hlavně kvůli tomu, že měl vyjít první film), a nepřišel mi nudný. Přečetla jsem ho za pouhý (a nabytý) týden na táboře. Každý den jsem čekala na polední a večerní pauzu, abych mohla konečně dočíst tu knihu. Byla jsem tak okouzlena Tolkienovým světem, že jsem se rozhodla kouknout na společenstvo prstenu,..ale to nebylo ono. Děj se posunoval pomalu, a tím pádem mi přišlo toto dílo takové rozvláčné. Nejspíš to bylo tím, že jsem viděla film už předtím... Každopádně na všech Tolkienových knihách obdivuji nápaditost, popisy postav a prostředích a způsob jakým je tento příběh odvážného hobita vyprávěn.

03.01.2014

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Nádherná kniha o nenávisti, o samostatnosti malého chlapce a o naději. Moje maminka mi tuto knihu doporučila a já ji tímto děkuji. Chtěla jsem si přečíst knihu o 2.světové válce a myslím, že jsem si zvolila tu pravou. Naučila mne, jak se lidé chovali, jak nikomu nevěřili a jak žili Židi v ghettu. Hodně mi srdci blízká byla postava hlavního hrdiny Alexe, který nikdy nepřestal vynalézat, hledat a doufat. Tato kniha je i přátelství Alexe a malé myšky, které chlapci dodává odvahu a sílu potřebnou k překonání jeho útrap. Velice dojemný je závěr celé knihy. Vřele ji všem doporučuji.

16.09.2013 odpad!