Jana.ova Jana.ova komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Příběh mě velmi zaujal, je to ten typ knihy, který se čte "na jeden zátah". Postavy jsou srozumitelné, jejich chování je pochopitelné a dobře vykreslené. První díl se mi líbil o trošičku více než druhý, ale kdybych neměla toto srovnání (četla jsem knihy hned za sebou), tak řeknu, že jednotlivé knihy jsou skvělé obě! Téma je zpracované citlivě, ale bez příkras a zároveň bez zbytečných popisů surovosti, která v té době jistě musela být součástí životů lidí. Vidíme tam to hezké i to špatné. Čtenář může osudy opravdu prožívat a to je to, co oceňuji.

08.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Četla jsem oba díly hned za sebou, takže jsem pak neměla problém navázat na osudy postav z prvního dílu. Myslím, ze jinak bych se hůře orientovala v jednotlivých příbězích. Takto jsem měla vše ucelené a pro mě to byl tím pádem silnější zážitek z knihy (knih). Určitě doporučuji přečíst si toto poučně a poutavě zpracované zajímavé téma z ne až tak vzdálené minulosti.

08.03.2021 4 z 5

Vánoce Vánoce kolektiv autorů

Srozumitelné recepty, vánoční klasika i pár modernějších věcí. Krásné fotografie. Likéry se mi líbily, už jsou některé ozkoušené a chutnaly :-)

27.01.2020 5 z 5