Jan K Jan K komentáře u knih

Mort Mort Terry Pratchett

Skvělá , trošku jiná zeměplošská knížka, která kromě humoru obsahuje i sem tam vážné téma spojené se smrtí a životem.

21.04.2024 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Za mě trochu zklamání.. je to pěkná knížka, jen jsem čekal trochu víc myšlenek. Všechno je jen v náznacích. Jinak nemám důvod nedoporučit.

21.04.2024 3 z 5

Tropické noci Tropické noci Jakub Fránek

Pro mě příjemné překvapení, čekal jsem ještě větší vliv horka na postavy.. Autor dokáže perfektně vtáhnout do děje. Celé se to nese v takovém podivném duchu kdy člověk čeká, co to nakonec bude , i když trochu už tuší. Není to nic přelomového, ale stojí to za přečtení.

19.04.2024 4 z 5

Nives, co to povídáš? Nives, co to povídáš? Sacha Naspini

Kniha má spád, velmi dobře se čte. Byl jsem pořád mezi: “je to oddychová literatura a momenty “COO?
Příběh je vypravován pomocí dialogu, což dodává dynamiku.

25.10.2023 5 z 5

Had Had Stig Dagerman

Dagermana bych doporučil všem. Zdatně se rýpe v lidské temnotě. Této knize bohužel v českém překladu ubližuje nekvalitní editor.

14.10.2023 5 z 5

Roky Roky Annie Ernaux

Zajímavým způsobem napsaná biografie + jakýsi popis změny společnosti a názorových proudů po dobu života autorky. Spisovatelský um je znát. Komentáře typu: ,,útržkovitý styl vyprávění jsem nechápal/a považuji za signál nedostatku intelektu a doporučuji vybírat knihy v jiných regálech. Za mě skvělá kniha

14.10.2023 5 z 5

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Příjemná kniha s pravdivou, funkční a jednoduše podanou životní filozofií. Jen je škoda, že není podávána formou příběhu, ale pouze myšlenkami - pravidly. Tak jako tak mi kniha “sedla .

14.10.2023 4 z 5