Jakub678 Jakub678 komentáře u knih

Temné královny Fennbirnu Temné královny Fennbirnu Kendare Blake

Dokonalý doplnok dokonalej série!
Séria temné koruny je mojou najobľúbenejšou spomedzi kráľovských fantasy. Preto som sa nesmierne tešil na túto novelu, respektíve dve novely, a nemohol som byť viac nadšený.
Prvá novela ponúka pohľad na detstvo našich troch kráľovien. V tejto etape života si Mirabella, Katharine aj Arsinoe prešli pomerne dosť traumatickými udalosťami, a preto môžme teraz neskôr pochopiť aj niektoré situácie zo série. Páčilo sa mi, že nielen kráľovné ale aj vedľajšie postavy dostali svoj priestor a dozvedeli sme sa viac o Camill a hlavne o Caragh.
Druhá novela pojednává o legendárnej Elsabet šialenej. Bola to srdcervúca emociálna dráha. Zas a znova sa ukázala pravá tvár Arronovco a že aj keď vládne kráľovná, moc majú v rukách iný. Bolo mi Elsabet veľmi ľúto a nečakal som, že to na konci bude až také temné. Určite to vo mne vzbudilo viac emocií ako pět temných osudů. Takže na to, že to bolo také krátke to bolo výborne napísané a postavy som si veľmi obľúbil.
Súhrn: Výborné novely, ktoré nie su len na naťahovanie série ale majú svoje miesto v príbehu.
Ps: Dúfam, že autorka napíše ešte ďalšie knihy/série z tohto sveta.
5/5

16.10.2022 5 z 5

Rozdělené království Rozdělené království Joelle Charbonneau

Táto kniha bola wau. Od začiatku akcia, odhalenia, zvraty. To koľko intríg a zrád tu bolo to som ešte asi v žiadnej knihe nezažil. Nikomu som neveril pretože vždy niekto urobil niečo dobré aj zlé, niečo kvôli čomu ste mu verili a potom zase nie atď....... Každá jedna postava mala rozohratú svoju vlastnú hru. Andreasa som v tejto knihe mal omnoho radšej ako v jednotke (asi preto lebo jedna postava, ktorá ním v jednotke celý čas manipulovala tu už nebola). Konečne sa uvedomil, pozbieral informácie a zistil, že ľudia, ktorým veril a kvôli ktorým zradil Carys, ním iba manipulovali. Carys som už od jednotky mal radšej a tu sa to nezmenilo - obetavá (neskutočne, viz koniec dvojky), silná (aj napriek zrade vlastného brata a ostatných) a odhodlaná pomôcť svojmu kráľovstvu aj napriek všetkému zlu a bolesti ktoré jej spôsobilo. Koniec bol úplne brutálny a jednou smrťou mi zlomil srdce (ale ja smrte postáv milujem takže palec hore). A tie odhalenia čo to bolo?
Určite by som uvítal ešte nejaké tretie pokračovanie aj keď aj toto bol úplne super záver (oproti sklamaniam ako Kráľovstvo z popola a Pět temných osudů) ale je tam nejaký podklad pre ten tretí diel.
Odporúčam.

19.08.2021 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Zaujímavá YA fantasy so sympatickou hlavnou hrdinkou a akčným dejom . Odporúčam a teším sa na druhý diel .
4,5/5

08.01.2021 5 z 5