jakub-kral3283 jakub-kral3283 komentáře u knih

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

(SPOILER) Tato kniha se mi velice líbila. Zajímavý svět,myšlenka i reálné postavy. Pro spoustu čtenářů to bude kniha nad kterou budou přemýšlet ještě dlouho díky jedné nebo dvoum kapitolam které při čtení poznáte a ti co četli vědí. Které myslím. Někdy přemýšlím nad tím jak by jsem to obcural slovně nebo jinak ale kniha jako tak ka má jasný cíl který se mi líbí. Konec mi bylo líto risy i connora a jedné postavy kterou nebudu zmiňovat tak i když se chovala tak jak se chovala tak mi ji bylo líto. Je mi líto že ostatní díky nejsou v češtině a obávám se že budu muset sáhnout po angličtině ale tak třeba yolli překvapí a vydá nejen hlavní díly(unwhooly, unsouled, UnDivided) ale i mezidily (unbound a Unstrung které vysvětlují co se stalo mezi určitymi věcmi například jak se Lev dostal k Cyfimu nebo jak se stal tleskacem atd.). Je hezké jak se ukazuje že Ano TECHNICKY žijí ale prakticky jsou mrtví (hezké přirovnání je s robotem bez baterek nebo rozebrány s baterka i /jedna věc co by jsem se snažil říct pokud by jsem byl ve státní správě která dokáže rozpojeni zrušit) bylo mi líto i Admirala ale nejvíce mi vadilo že pokud zmenis názor tak to nejde zrušit jde to jen tak ze by jsi schovával své dítě velice nenápadně atd. No moc nad tím přemýšlím ale to je díky tomu že sem nečetl pokračování a že tato kniha byla od Neala Shustermana první co jsem četl a tím pádem nejsem na jeho knihy zvikly. Také je zajímavé že na anglickém přebalu je napsané že to bylo před hunger games což bylo asi tím pádem druhé řešení po rozpojovani a nejvíc mi vadí že u třetího pokracovani je napsané že lev a Connor utíkají po vybuchu hřbitova ale o tiše není zmínka. No to je vše a děkuji že jste si přečetli tento komentář. Pěkný den

25.11.2021 5 z 5