JajinkaBeck JajinkaBeck komentáře u knih

Reset Reset Amy Tintera

Musím se přiznat, že jsem čekala druhé Hunger Games (což je sama o sobě chyba, protože druhou tak dokonalou věc už asi číst nebudu), takže jsem poměrně dost zklamaná. První polovina knihy byla fajn, bavila mě. Pak to ale zkazila scéna na stranách 196 až 199 (SPOILER: Jít na tajnou schůzku s kamerou na hlavě, takže nepřítel sleduje všechno, co se děje, a závěr kapitoly ještě vygradovat dramatickým stržením té věcičky je prostě směšné. Buď jde o špatný překlad nebo autorka dělá ze čtenáře blbce.) a já se musím přiznat, že potom už jsem na tom hledala jenom samé mouchy. Hlavní hrdinka se až příliš rychle změní a závěr je nelogický, uspěchaný, zkrátka působí dojmem, že už to chce mít autorka všechno za sebou. Chyběl mi zvrat, drama. Po druhém dílu se ze zvědavosti podívám, ale vyloženě vyhlížet jej nebudu.

03.11.2013 2 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Musím se přiznat, že když "to" na mě přijde, je tohle kniha přesně podle mého gusta. Dopadení zlosyna, kopa legrace, postupné poznávání "toho chlápka" a nějaká ta (ne)svatba. Faktem je, že Poppy si za spoustu svých problémů mohla sama, ale buďme k sobě upřímné - není to náhodou případ prakticky nás všech? V životě málokdy narážíme na lordy Voldemorty, prostě si ty klacky systematicky házíme pod nohy sami. Strašně se mi líbil vyvíjející se vztah dvou lidí, které svede dohromady jen náhoda a palec nahoru i za nestandardně zpracovaný standardní konec :-)

02.11.2013 5 z 5