jaja_a_paja jaja_a_paja komentáře u knih

Bojoval jsem proti Skopčákům v podzemí Bojoval jsem proti Skopčákům v podzemí Harry Davis Trounce

Velmi zajímavá a vtipně napsaná kniha popisující boje v zákopech první světové války a především málo známé podzemní boje minérů a sapérů. Poučné a zábavné čtení zároveň. Autor, osobní účastník těchto bojů, popisuje málo známé detaily. Velmi vydařená kniha.

28.10.2022 5 z 5

Kniha rytířského řádu Kniha rytířského řádu Ramon Llull

Úžasný překlad středověkého díla, u nás prakticky neznámého. Kniha o rytířích, rytířském řádu, dvorních zvyklostech a také vše o trubadúrech, a to rukou středověkého autora, který sám byl (nejenom) rytířem a trubadúrem. Velký dík překladateli za toto fascinující dílko :-)

28.10.2022 5 z 5

Šerm tesákem Šerm tesákem Joachim Meyer

Super věc ke studiu základů šermu pro všechny, kteří se mu vážně věnují.

Šerm mečem Šerm mečem Joachim Meyer

Skvělé dílko, díky panu překladateli za něj .-)

Ohněm a mečem Ohněm a mečem Henryk Sienkiewicz

Výborný román, který jsem si zamiloval.

Kniha o rytířství Kniha o rytířství Geoffroi de Charny

Výborná a přínosná kniha pro všechny, kteří milují středověk, šerm, rytířství a všechny ty záležitosti kolem. Hodně filozofie a úvah, hodně praktických poznatků ohledně např. pasování na rytíře. Velkým překvapením je smysl autora pro humor a velká nadčasovost. Kniha je nečekaně aktuální i dnes.

19.08.2022 5 z 5

Příručka pro partyzány Příručka pro partyzány kolektiv autorů

Dobrá kniha a zdaleka ne jenom pro "válečníky". Je tam hodně tipů na přežití v divočině, věcí týkajících se survivalu, bushcraftu atp. Rozhodně stoje za přečtení, pokud jste trochu "akčnější" člověk...

Bojový manuál jednotek Werwolf Bojový manuál jednotek Werwolf Antonín Nowak

Zajímavé dílko. Sudeťáky a jejich pohrobky samozřejmě pobuřuje, ale jinak přináší řadu zajímavých i nových informací. A konečně také někdo přeložil manuál do češtiny.

19.08.2022 5 z 5

Fyzická příprava příslušníků Specnaz Fyzická příprava příslušníků Specnaz kolektiv autorů

Super kniha, objevná a zajímavá v mnoha směrech.

Tantó - Boj s nožem Togakure Rjú Tantó - Boj s nožem Togakure Rjú Luboš Pokorný

To jako vážně? Takhle se podle autora bojuje s nožem nebo má bojovat s nožem? Tohle učí svoje přívržence v černých kimonech a oni jsou ochotní mu za to zaplatit? Neuvěřitelné...

01.06.2020 odpad!

Odstřelovačská taktika povstalců a záškodníků Odstřelovačská taktika povstalců a záškodníků Antonín Nowak

Dnes dorazila. Knihu hodnotím jako excelentní a to jsem v polovině. Konečně někdo napsal něco, co má hlavu a patu, je to reálně podložené skutečnými případy a je to kdykoliv použitelné i někým, kdo nemá moc zkušeností. Kniha rozhodně nemůže chybět v knihovničce někoho, kdo se zabývá přežitím, vojenstvím, odstřelovačstvím, asymetrickými formami boje, partyzánskými a povstaleckými hnutími atp.

01.06.2020 5 z 5

Šavle světa Šavle světa Wojciech Zabłocki

Dobrá kniha, doporučuji.

01.06.2020 4 z 5

Tajemný nindža Tajemný nindža Jiří Janoš

Pěkné víkendové počtení.

22.04.2020 5 z 5

Strojírenská technologie 1, nauka o materiálu Strojírenská technologie 1, nauka o materiálu Miroslav Hluchý

Naprostá nutnost pro každého kdo se strojirenstív věnuje

22.04.2020 5 z 5

Japonská bojová umění Japonská bojová umění Antonín Nowak

Super počtení, naprostá pecka. Něco takového tady už dlouho chybělo. Autor má neobvyklý a svérázný přístup jak ke zpracování jednotlivých témat, tak i k distribuci vlastních knih. Lze je koupit jenom na jeho e-shopu, nedodává ani jiným prodejcům, ani knohovnám atp. Podle náznaků z různých facebookových konverzací atp. se chystají velké věci, takže se už moc těším na další knihy z pera pana Nowaka :-)

27.11.2019 5 z 5