J.L.W J.L.W komentáře u knih

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Dočetl jsem to před dvěma minutami. Kromě absolutně what-the-fuck-konce můžu říct jen to, že se mi to nelíbilo. Neříkám, že je to naprostý brak, ale nenajdete tu ani špetku originality, ani "mrazivost" (kterou se kniha tak pyšní), ani výraznější brnkání na emoční struny. Pravda, některé části Ylvina pobytu jsou odvážné a nepříjemné, ale ani přes neustále líčení znásilnění opravdu nemůžu mluvit o tom, že bych prožíval kdovíjaké peklo.
Další věc, se kterou se Koppel nedokáže vypořádat, je psychologie. Malá Sanna, dcera zmizelé Ylvy, jako by měla u zadku svou maminku i její zdánlivou smrt. Ani jednou za knihu neuroní slzu, neprojeví lítost a dokonce snad ani smutek.
Také se tu nedočkáte absolutně žádného vnějšího popisu postav. Doteď nevím, jak vypadal Mike, jak Sanna, jak Nour. Vlastně jediné, co vím, je jak vypadala Ylva ke konci.
Opakuji, nelíbilo se mi to. Není to nic, co bychom ještě neviděli. 40%

16.07.2014

Divergence Divergence Veronica Roth

To tu není kurva nikdo, komu dochází, že tohle je naprosto totální ubohost, debilní kopírka podobně debilních věcí jako Hunger Games, Twilight a podobnejch "young adult" sračiček? Hlavní hrdinka je totální píča, děj není... není nic, nic složitého, "kritika" společnosti je trapná až to bije do očí. Odpad, odpad, odpad.

15.06.2014 odpad!