ivka212 ivka212 komentáře u knih

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Závan klíčovou dírkou - obálka i název přímo zvou k přečtení a já jej vřele doporučuji. Oba příběhy, které jsou v knize popsány vypráví Roland svým společníkům na cestě za Temnou věží. Nadchlo mě, jak autor zasadil vyprávění jednoho z příběhů do vyprávění druhého příběhu, je to takový příběh v příběhu. Příběhy, které Roland "vypráví" vždycky přečtu jedním dechem, mám to dokonce raději než vlastní putování za věží...za mě tedy rozhodně plný počet hvězd (přečetla jsem to s astronomickou rychlostí) a doporučuji všem, ať už v chronologickém pořadí Temné věže nebo až úplně nakonec :)

02.01.2019 5 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Knihu jsem četla po takové náloži jako je Kulhánek, King a Geiman, a možná proto nechápu zdejší pochvalné komentáře. Za mě tedy slabota. První polovina knihy byla absolutně nečtivá, autorovi jsem jeho příběh nevěřila. Druhá půlka se mi četla lépe, ale dojem mi kazily na sebe nelogicky navazující pasáže textu, které vyvrcholily v závěru například tím, že hlavní postava nemohla stát a ležela na břiše a o pár vět dál už běží. Vadilo mi jak C. R. tvrdil asi milionkrát, že už nemůže, ještě kousek a skončí a pak vždycky to "nějak" šlo. A konec byl vyloženě odfláknutý a uspěchaný, absolutně nic neříkající závěr. Hvězda jen za některé pasáže knihy a víc ani ťuk.

12.05.2019 1 z 5