ivazik ivazik komentáře u knih

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tuto knihu jsem četla vždy, když jsem byla nemocná, což bylo v mládí velmi často. Nikdy mě neomrzela. A TV zpracování s Martou Vančurovou a Janem Kačerem pak bylo třešničkou na dortu.

03.01.2020 5 z 5

Dobyvatel z Vysočiny Dobyvatel z Vysočiny Hannah Howell

O Sigimorovi už zde bylo řečeno snad vše. Je stejně svérázný jako název jeho sídla. Dubheidland znamená ve skotské gaelštině Černý ráj. :)

10.07.2022 5 z 5

Nebezpečná plavba Nebezpečná plavba Amanda Scott (p)

Hned na první straně je faktická chyba... V roce 1402 nemohli znát kukuřici.

06.01.2022 4 z 5

Lady a velitel Lady a velitel Amy Jarecki

U této autorky mě těší, že respektuje historické i zeměpisné reálie. Bohužel i tentokrát jsem se během čtení ponořila do historie, a tak se mi po polovině knihy nechtělo číst dál. Byla jsem však zvědavá, jak se s tím autorka vypořádá.

30.04.2021 4 z 5

Zachráněná čest Zachráněná čest Christine Merrill

Od této autorky jsem už četla lepší knihy. Tady se to vleče, teprve v poslední čtvrtině se příběh trochu rozeběhne. Třetí hvězda je za holuba. :)

24.05.2023 3 z 5

Zkrocení divokého Skota Zkrocení divokého Skota Rowan Keats

Rok 1285 a kukuřičná mouka? Překladatelka by si měla doplnit základní vzdělání...

23.01.2022 4 z 5

Paní Rochesterová Paní Rochesterová Hilary Bailey

Kniha mě příliš nenadchla. Někdy byl děj až moc překombinovaný a vývoji postav jsem neuvěřila.
Před touto verzí pokračování příběhu Jany Eyrové jsem četla, jak pokračování vidí Tara Bradley - Manžel Jany Eyrové, život Edwarda Rochestera. To byla romantika! Osudy hlavních postav popsané až do konce, takže došlo i na slzy.

06.01.2020 3 z 5