IronJayDee IronJayDee komentáře u knih

Záplava Záplava Clive Cussler

V pořadí jde o 14.knihu Cliva Cusslera ze série Dirk Pitt. Příběh celkem napínavý, od začátku do konce není znám přesný záměr hlavního padoucha, který se jeví díky svému bohatství a konexím nedotknutelný. Tentokrát má proti sobě Dirk Pitt a NUMA nejen čínského pašeráka a masového vraha, ale i větší část americké vlády společně se samotným prezidentem USA. Ale nakonec hlavní padouch skončí tak, jak si zaslouží. Čekal jsem trochu jiný konec i pro prezidenta USA, ale člověk nemůže mít všechno.

27.01.2019 3 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Kopřivovu Rychlopalbu jsem si přečetl 2x, jednou bez vysvětlení za epilogem, podruhé i s vysvětlením, což mi pomohlo pochopit styl tohoto románu. Jméno hlavního (anti)hrdiny se z celého příběhu čtenář nedoví, ale možná je to dobře. Knížka se četla hodně rychle, velmi zajímavé bylo poznání prostředí Policie ČR, zahrnující spoustu termínů a zkratek z policejního žargonu. Hlavní hrdina v zápalu honby za zmizelou nezletilou musí sklouznout i na šikmou plochu, aby odhlalil tajemství. Z konce není úplně jasné, jak to s ním dopadne, ale je jasné, že se změnil a že o něco přišel. Za mě kniha určitě stojí za přečtení a doufám, že se dočkáme pokračování.

27.01.2019 3 z 5