Záplava

Záplava https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25334/bmid_zaplava-vld-25334.jpg 4 42 6

Dirk Pitt série

Dirk Pitt postupuje po pašerákových stopách ze státu Washington až do Louisiany, kde jeho sok buduje obrovský námořní přístav uprostřed ničeho. Proč si vybral právě toto naprosto nemožné místo? Další pátrání se soustřeďuje na tajemné zmizení lodi, kterou Čankajšek před svým útěkem z Číny v roce 1949 naplnil nesmírnými historickými poklady. Patří mezi ně i bedny s kosterními pozůstatky legendárního Pekingského člověka, jež zmizely už na samotném počátku 2. světové války. Pitt, jenž se připravuje na závěrečné střetnutí, musí čelit dosud nejnebezpečnějšímu nepříteli, s jakým se kdy setkal.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Flood Tide , 1997

Luigi1
21.09.2023 3 z 5

No lepší průměr který se spojením těchto dvou spisovatelů se moc nepoved

ludek.n
09.05.2022 3 z 5

Miliardář Čchin Šang, za tichého souhlasu a s podporou komunistické vlády lidové Číny, obchoduje s lidmi. Na jednu stranu tak Čína řeší svou populační explozi, současně s tím ale také buduje mocenskou základnu pro budoucí ovládnutí světa. Alespoň do chvíle, než zakopnou o Dirka Pitta, trávícího u jezera Orion asi sto mil západně od Seattlu zaslouženou dovolenou. Cusslerova Záplava nicméně začíná (jak je u knih této série už zvykem) někde úplně jinde, a sice na palubě Princezny Ju-Wan, přepravující v roce 1948 umělecké poklady generála Čankajška. Po jejím ztroskotání toto téma opustíme, abychom se k němu vrátili zase až ve velkém finále, kde má zafungovat jako pojítko mezi minulostí a současností, současně dodat všem jednotlivým epizodám význam a opodstatnění. Poprvé mám bohužel pocit, že přání bylo otcem myšlenky a zápletky, které si pro nás Cussler pro tentokrát připravil, jsou na společný dějový základ naroubovány násilím. Mezi vodami Orionu, louisianskou řekou Mississippi a kanadským Velkým jezerem Michigan je spojení tvrdé a jakoby uměle živené. Potenciály událostí nejsou sladěné a celek působí jako skládačka typu „ber kde ber“. Je to napínavé, je to dobrodružné, psané se zápalem a pompou, ale něco tomu přesto chybí, aby byl člověk z četby i nadšený.

hana4834
05.04.2021 4 z 5

Dobra kniha hlavně se mi libilo ze se na chvíli spojili Pitt a Oregon

IronJayDee
27.01.2019 3 z 5

V pořadí jde o 14.knihu Cliva Cusslera ze série Dirk Pitt. Příběh celkem napínavý, od začátku do konce není znám přesný záměr hlavního padoucha, který se jeví díky svému bohatství a konexím nedotknutelný. Tentokrát má proti sobě Dirk Pitt a NUMA nejen čínského pašeráka a masového vraha, ale i větší část americké vlády společně se samotným prezidentem USA. Ale nakonec hlavní padouch skončí tak, jak si zaslouží. Čekal jsem trochu jiný konec i pro prezidenta USA, ale člověk nemůže mít všechno.

nycol
09.07.2017 4 z 5

Dobra oddychovka, ale nic, co by vas chytlo a nepustilo.

HonzaT
20.11.2012 4 z 5

Dobra kniha, ale zdaleka nepatri mezi jedny z nejlepsich. Sam cussler se nam predstavi jako obchodnik dobrotinec, ktery pujci Alovi a Pittovi lodku. Dirk se mesic po akci u australskych ostrovu pousti do boje s cínany.

dobrodružství

Clive Cussler