ink ink komentáře u knih

Indiánská knížka Indiánská knížka Alberto Vojtěch Frič

Škoda, že si autorka při sestavování publikace nevzala na pomoc nějakého odborníka na mytologii či náboženství. Takto kniha působí trochu jako zvláštní nesouvislá směska textů, které se sice autorka občas snaží prostřednictvím poznámek pod čarou dovysvětlit a uvést do širšího kontextu, avšak tento způsob nepovažuji za dostatečný. Myslím, že by knize bývalo prospělo radikální rozhodnutí, zda se jedná o populárně naučný nebo odborný text. Takto kniha zůstává tak nějak na pomezí a vlastně nesplňuje ani jedno. Působí to trochu jako kniha, kterou si rodina vydala sama pro sebe.
Nicméně sebraný materiál je fascinující a nepochybuji, že jeho příprava k publikaci musela stát jistě spoustu práce a úsilí. Jen mám pocit, že jeho potenciál nebyl využit na 100%.

03.02.2024 3 z 5

Rozprášené básně Rozprášené básně Jack Kerouac

Bohužel překlad na některých místech poněkud pokulhává. Nedivím se, u takových textů musí jít o úkol nesmírně složitý. Asi i proto je kniha bilingvní, což velmi oceňuji.

13.10.2023

Jako Ráma Jako Ráma Miroslav Sosoi

moc povedená sbírka. nemohla jsem se od ní odtrhnout, většinu básní jsem zhltla už po cestě z knihkupectví.

25.11.2021 5 z 5