icone icone komentáře u knih

Přízraky na Devíně Přízraky na Devíně Juraj Červenák

Poznáte ten pocit, keď čítate knihu a desíte sa toho, že sa blížite ku koncu pretože nechcete, aby skončila? A okrem toho sa snažíte rozkúskovať si ju čo možno najviac, pretože ju nechcete prečítať príliš rýchlo? Tak takýto pocit zažívam pri každej knihe Juraja Červenáka a hlavne, čo sa týka príbehov Rogana a Goryvlada :) Zaujímavá zápletka, napínavý dej, parádne postavy, miestami strach a ešte aj humorné hlášky, pri ktorých sa jednoducho musíte nahlas rehotať - to všetko a ešte omnoho viac tvorí základnú esenciu jeho kníh. Prízraky na Devíne nie sú výnimkou, opäť raz fantastická kniha. Milujem Červenákovu tvorbu a štýl písania a už teraz sa neviem dočkať jeho ďalšieho počinu :)

02.11.2016 5 z 5

Doktor Spánok Doktor Spánok Stephen King

Po prečítaní množstva Kingových kníh, môžem vyriecť pravidlo, že čím hrubšia kniha, tým väčšia "bomba". Doktora Spánka som prečítala za niekoľko hodín a bola to lahôdka. Tak takto pokračuje príbeh malého Dannyho a jeho žiarenia? Ani dlhé roky po Žiarení neubrali Kingovi na originalite, ba práve naopak. Nevedela som sa od knihy odtrhnúť, milujem Kingov do detailov prepracovaný dej. Táto kniha nesmie chýbať v mojej knižnici! :)

03.08.2014 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Musím sa priznať, že toto je podľa mňa najšialenejšia kniha, akú som kedy od Kinga čítala, a to som ich čítala už mnoho. Ešte niekoľko minút po prečítaní, som sa nevedela rozhodnúť, či sa mi to páčilo alebo nie a teda či ju ohodnotím kladne alebo záporne. Nuž, ako vidíte, dospela som ku kladnému hodnoteniu, aj napriek tomu, že príbeh sa mi zdal už od polovice knihy neuveriteľne "pritiahnutý za vlasy". A to sa to potom ešte stupňovalo... Ale aj keď to bolo šialenstvo, bolo to tak dokonale premyslené a napísané šialenstvo, až začalo zrazu celkom dávať zmysel :o)

27.01.2014 5 z 5