icanjan icanjan komentáře u knih

Lesní klenot Lesní klenot Kateřina Loučková

Přestože Katherine Luka ještě není v povědomí široké veřejnosti, rozhodně už není začínající spisovatelkou. Dokazuje to i její kniha Lesní klenot.
Už dávno má spisovatelské řemeslo bezvadně zvládnuté a svůj um tak může plně soustředit na příběh a vyprávění.
Styl, kterým píše, mi opravdu sedí. Její slovní hříčky, vyjádření a obraty jsou výborné. Má vynikající cit pro jazyk.
Co se děje samotného týká, nedočkáme se sice pompézní ságy, nečekaných zvratů, šílených odhalení a strhujících obratů, nicméně její dílo je originální právě tou nenásilnou přímočarostí a přitom dostatkem děje, který nenudí a je ho tak akorát. Kdo spisovatelku sleduje déle, dobře ví, že konec bude vždy dobrý. Ale jak to dopadne, jak se hrdinové poperou se všemi nástrahami a nesnázemi, s tím nás bude napínat pěkně až do samotného konce.
Je to odpočinková kniha, mile napsaná, ovšem tak bravurně, že nás nenechá se od čtení odtrhnout.
Už teď se moc těším na povídání o třetím z bratrů. Něco mi napovídá, že příběh to bude opět vyšperkovaný.

04.08.2021 5 z 5

Tajemství černé dámy Tajemství černé dámy Kateřina Loučková

Knihu jsem četl asi třikrát. Četl jsem první rukopis jako beta čtenář, četl jsem upravené verze, a vnímal jak kniha zraje a kvete. Teď, když je kniha vydaná fyzicky, si ji přečtu znovu. Jsem zvědav, jak je příběh Bergara a Malky vyšperkován do posledního detailu. Kniha má romantický děj s trochou napětí a trochou kriminální zápletky. Doporučuji jako oddychovku na dlouhé zimní večery.

12.12.2022 5 z 5

Josie a kolt Josie a kolt Kateřina Loučková

Už máš dočteno Game of thrones, Harryho Pottera a všechny ostatní profláknuté knížky? Trochu něco na oddych a trochu něco jiného? S westernovou atmoškou? U čeho se ale rozhodně nebudeš nudit? A ještě se zamiluješ do hlavní hrdinky? (jsi-li muž :-) ) Tak neváhej. Knížka právě pro tebe. Přečteš to za chvíli, ale vracet se k ději budeš ještě dlouho.
Skvělý děj, který se pomalu odvíjí a pohlcuje tě stále víc a víc. V knížce je hlavně romantika, spoustu romantiky, ale vážně se u toho budeš bavit. A budeš chtít být v ději. Občas přijde i napětí. Vždy v tu pravou chvíli. Každopádně stále budete čekat, co přijde dál.

22.06.2018