iampatrik iampatrik komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Málo kdy se stane, že by každá kapitola převyšovala tu předchozí (a to si pište, že hned první kapitola vás chytí). Napínavý krimi příběh z dob sovětského Ruska, kde vše umocňuje tehdejší společnost, systém. A jsem rád, že jsem si nepřečetl ani o čem děj pořádně je, protože když si myslíte, že už víte o čem příběh bude, otočí se o sto osmdesát stupňů. Ale abych knize taky něco vyčetl, tak snad jen to, že druhá polovina, možná spíše poslední třetina je až moc rychlá a "zkrácená". Někdo taky příběh může prokouknout docela brzo. Přesto pokud můžete, určitě po knize sáhněte.

30.10.2013 5 z 5

Odveta Odveta Drew Karpyshyn

Pro mne nejlepší díl trilogie, asi taky proto, že se mi všechny tři díly líbily, byly čtivé, jednoduché a tohle je završení celého příběhu. Teda, nevím zdali se to tak přímo dá napsat, protože každý díl má svůj vlastní příběh, který by mohl fungovat sám o sobě bez ostatních dílů. Přesto pokud někdo uvažuje, určitě přečíst postupně všechny tři knihy. Odveta je nejčtivější, nejvíce napínavá, s největším spádem. Spokojenost. PS. Žádný díl Mass Effectu jsem nehrál.

26.08.2013 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Richard A. Knaak

Zajímavý začátek, teda alespoň k tomu kniha měla nakročeno - tři "bojující" strany, které se v závěru měly setkat a rozřešit danou zápletku se starobylou zbrojí, což se stalo, ale popisovaný děj nebyl tak napínavý, tak zajímavý, občas (pro mě) nudně vyprávěný, aby ho napravil samotný závěr knihy. Kniha se číst dá, ale čtenář nemůže čekat propracované charaktery a strhující děj.

11.08.2013 2 z 5