HonzaVýborný HonzaVýborný komentáře u knih

Pěkná sbírka.
Většina povídek zaujala

06.08.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Budete velmi překvapení, jak se celý vražedný příběh dokáže vyvinout.
Na konci Vás čeká odpověď na všechny otázky, které během četby padnou.

06.08.2017 5 z 5

Osudné tajomstvá v podzemí Osudné tajomstvá v podzemí Roderick Gordon

Tohle zřejmě bude jeden velký SPOILER!

Takže jsem to teda dočetl, a jsem se sérií opravdu spokojený.
Uznávám, bylo to místy vážně přemrštěné, možná až zmatečné, ale já mám tenhle typ knih rád.
Neskutečně nenávidím autory za zabití nebo odstranění všech mích oblíbených postav, ale takhle bohužel zatím dopadly všechny série, které jsem četl, takže na konce bez happyendů jsem si zvykl.
Uznávám, že pokračování po takovém konci se dá udělat, ale to už by bylo i na mé moc - Země bez atmosféry se stává vesmírnou lodí, doplují zřejmě do totální prd*le a KDO VÍ, CO JE TAM BUDE ČEKAT!

KONEC SPOILERU

Tohle sérii jsem si vážně užil, a i když se přes ní někteří neprokousali, Ty, co právě čteš tenhle komentář, si ji přečti.

4* za nějaké ty nechutnosti přes čáru a kapánek přemrštěný děj

09.01.2016 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

První kniha, nad kterou jsem i přes pár drobných nedostatků nad 5* neváhal. Nádherné čtení

01.10.2015 5 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Od třetího dílu jsem si sliboval hodně, a taky že jo!
Ten konec byl úplně brutální! Vzhůru do dalšího dílu.

14.09.2015 5 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Vážně dobrá knížka, ale má pár mínusů.

Od knihy jsem očekával něco malinko jiného, ale tohle bylo více než dostačující.

Plusy:
Nechyběly zvraty, napětí, závaly pocitů a údiv nad fantazií autorů.

Mínusy:
-Sem tam jsem si říkal, že je to možná malinko nuda, ale ono se to pokaždé nakonec rozjelo.
-Chvílemi mi kniha připadala psaná až moc dětským stylem, tj. neustále se opakující spojení: ,,Zmocnila se ho zlá předtucha...", v pozdní části knihy.
-A samozřejmě překlepy, které jsou v každé knize. Zde občasná záměna písmen T a L.

!SPOILER! = podrobný rozbor
Na začátku bylo stále o muzeu a kopání.

S ,objevem' podivných lidí s brýlemi a kabáty to začalo být zajímavé.
Ztracený pan Burrows, honička, cesta pod zem, kde našli prapodivný bagr a bílou krysu či co to bylo (mimochodem tu, která je namalovaná na začátku). Ale stále takové lážo plážo.

Ale jakmile se dostali do města, tak to bylo super!
Město pod zemí, zastávka ve vězení.
Nevadí, pro Willa cesta pokračuje dál, je tu totiž Kolonie a s ní Caleb a super strýček Tam! S tím se bohužel v závěru s bolestí loučíme.

Pak osvobození Chestera a cesta na Povrch (která se neskutečně pokazila a navíc se tu objevila Rebecca) přes neskutečně nádherně vymyšlené Věčné město, odpočinek na Povrchu a opět cesta do Podzemí (a znovu pro Chestera a znovu Věčným městem).
A pak úplně nádherný konec. (Ten neprozradím, kdyby se náhodou našel nějaký blbec, který nečetl knihu ale čte si spoiler.)
!KONEC SPOILERU!

Konec se mi vážně líbil a nalákal mě na další díl, který jsem si pořídil současně s prvním, takže ho začnu velmi brzo číst.
Kniha je sice dobrá, ale něco mi brání dát plný počet. Snad ji neurazí fajnové 4* :)
- Dovolím si poznamenat, že na obálce je Klíšťák. A obálka je taky neskutečně super :)

12.06.2015 4 z 5