Holmann Holmann komentáře u knih

Symbolismus lidského těla Symbolismus lidského těla Annick de Souzenelle

Z Malvernu mi přijde kniha dobrá. Její hloubka a vhled autorky jen touží, provokuje a vyzývá k hlubšímu studiu daných témat a souvislostí. Ponoření se do sebe. Osobně se ke knize budu často vracet. Jednoznačně nejlepší dílo autorky.

I-Ťing: Kniha proměn I-Ťing: Kniha proměn neznámý - neuveden

Jako sorry, tohle nechápu a dokud nebudu umět starou čínštinu tak asi ani nepochopím :-)

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Snaha k dobrému tématu, ale těm postavám nějak nejdou věřit jejich role.

16.08.2017 2 z 5

Nachaš: Had Mojžíšovy knihy Genesis Nachaš: Had Mojžíšovy knihy Genesis Ladislav Moučka

Nemám odvahy toto originální dílo nějak slovně hodnotit. Než jen strávím (rozuměj pokusím se více pochopit) tu informační nálož. Unikátní dílo! Díky za něj

16.08.2017 5 z 5

Rozjímání nad aramejskou modlitbou Páně Rozjímání nad aramejskou modlitbou Páně Václav Loukota

Velmi zdařilý pokus o (nejen)kabalistický výklad Otčenáše. K tomuto tématu soudím velmi zdařilý počin. Autor se pokoušel omezit subjektivní výklad na minimum, přesto je to osobité i osobní dílo. Děkuji za něj. Když si vezmu kdo a co napsal tak se nestačím divit v jak úžasné době žijeme.

10.08.2017 5 z 5

Filokalia – Duchovní texty křesťanského Východu Filokalia – Duchovní texty křesťanského Východu neznámý - neuveden

Příjemný úvod do tohoto tématu. Nevím nakolik tato kniha trpí víceúrovňovým překladem, ale jako základní zpřístupnění tématu by to mělo stačit. Škoda že se nevydá v češtině všech pět svazků. Dnešní doba toto potřebuje jako sůl :-)

28.06.2017 4 z 5

Velké říše kočovníků Velké říše kočovníků Milan Škoda

Škoda, že kniha plná zajímavých informací, je tak stručná. Pěkný pokus o jakési shrnutí kočovných národů a jejich tradic.

02.04.2017 4 z 5

Boleslav II. Boleslav II. Petr Charvát

Přijemný přístup autora k psychologii a vůbec prožitku a chápání bojových střetů a bitev daného období. Jinak se mnohdy příjemně vymyká zažitým téměř historickým stereotypů české školy - ale přitom poctivě sám upozorňuje, že se jedná o jeho názor.
Jako jiné knihy příjemné čtění hlavně pro laika.

31.01.2017 5 z 5

Konstantinopol 626. Poslední bitva antiky Konstantinopol 626. Poslední bitva antiky Martin Hurbanič

Přijemně osvěžující, nový pohled na Byzanc a její okolí v 7.stol. Využívá jak psaných tak i archeologických zdrojů a autor neopomíjí i názory jiných odborníků. Rozhodně doporučuji.
Jediný mínus měkká vazba a kvalita papíru.

02.12.2016 5 z 5