Hledani_Pravdy Hledani_Pravdy komentáře u knih

Použil Bůh evoluce? Použil Bůh evoluce? Werner Gitt

Vynikající knížka pro všechny patlaly a matlaly, kteří chtějí spojit nespojitelné a nejradši by Boha obvinili ze všeho krveprolití a násilí pod Sluncem. Kéž by informace v této knize byly více vidět právě v dnešní době, kdy se opět lidstvo pyšně vzdouvá a myslí si, že vybuduje ráj na Zemi svými technologiemi, příkazy, zákazy, politikou, kulturou a hlavně zrušením všeho, co Bůh původně pro člověka vymyslel a naplánoval. Lidem se samozřejmě nic takového nepodaří, ale mnozí přitom budou velmi trpět a předčasně budou muset zemřít. Kdyby si včas přečetli úžasné informace představené v této útlé knížečce, mohli by si to všechno ušetřit, ale přijali by to vůbec? Toť otázka. Vřele doporučuju každému, kdo chce lépe rozumět dnešní post-moderní době, která se na každém kroku ohání pokrokem.

Kdyby zvířata mohla mluvit Kdyby zvířata mohla mluvit Werner Gitt

Vynikající kniha napsaná předními odborníky v oboru informační technologií a teorie dizajnu - prof. Dr. Ing. Wernerem Gittem a Dr. Karl-Heinz Vanheidenem. Knížečka je určena zejména pro mladé čtenáře a z povahy tématu sleduje něco úplně jiného, než suchý a technický přesný popis zvířecí říše, jak si někteří v komentářích stěžují. Cíl knihy autoři splnili dokonale - představit lidem konstrukční, informační i vztahovou komplexitu a dokonalost živé přírody a poukázat tak na zřejmý fakt, že je dílem moudrého Stvořitele.

Autoři zároveň odhalují argumentační fauly a nesmyslné argumenty tzv. evoluční teorie, za což jim patří velký dík. Je zajímavé, že lidem nevadí, když evolucionisté brojí proti Bohu, proti Bibli, proti křesťanství, proti inteligentnímu dizajnu přírody dnes a denně z televizních obrazovech i učebnic a encyklopedií ... to je v pořádku, ale když někdo začne odhalovat podvody a klamy zastánců evoluce a materialismu, hned se zvedá vlna nevole a odporu. Zvláštní, jak se lidský mozek nechá snadno oklamat, ale jak těžké je pak ukázat mu, že byl oklamán.

Autoři knihy se v žádném případě nesnaží o něco, z čeho jsou některými zde přítomnými komentujícími obviňováni. Jejich cílem není propagovat nějaký -ismus, ale poukázat na donekonečně ignorované vědecky platné a relevantní argumenty zastánců inteligentního dizajnu, které nebyly evoluční komunitou do dnešních dnů uspokojivě zodpovězeny a zůstávají tak ležet bez povšimnutí, jako údajná kreacionistická klišé. Nikoliv, nejedná se ani o klišé ani o otřepané argumenty, ale o závažné a vědecky prokazatelné skutečnosti, které škrtají ten fantaskní globální evoluční příběh od velkého třesku k člověku se vší jeho nahodilostí a miliardami let.

Kniha není koncipována jako argumentační, ale jako inspirativní čtení z neobvyklého úhlu pohledu, který je dnes již téměř zapomenut.

Panu profesoru Gittovi patří obrovský dík a stejně tak i českému překladateli.

30.11.2021 5 z 5

Návrat ke Stromu života – Evoluce a křesťanství Návrat ke Stromu života – Evoluce a křesťanství Marek Vácha

Bohužel zoufalá -- rádoby poetická a rádoby erudovaná -- obhajoba nedarwinistického odpadu. Jako křesťan se stydím za teology a kněze, kteří se podobně vemlouvavými a politicky korektně formulovanými řečmi snaží lidem zpopularizovat lež evoluce.

Vácha - podobně i jiní křesťanští autoři v této zemi - nepochopil s Biblí neslučitelnou filozofii a dogmatiku evoluční teorie a pořád dokola, tvrdohlavě a v tomto případě navíc ještě básnicky - míchá šišky s ponožkami v zjevném přesvědčení, že tak usmiřuje 2 nesmiřitelné tábory evolucionistů a kreacionistů. -- Někdy je kompromis dobrý a důležitý, jindy je však nesmyslný a destruktivní, což je právě tento případ.

Bible jasně a zřetelně sděluje pravdu o naší skutečné historii -- kterou Bůh sám dokonce vepsal svým prstem do kamenných desek jakožto součást Mojžíšova Desatera. -- Jestliže Mojžíš píše, že Bůh do kamenné desky na hoře Sinaj vepsal následující text 4. přikázání:

"Pamatuj na den odpočinku, aby ti byl svatý. Šest dní budeš pracovat a dělat všechnu svou práci, ale sedmý den je dnem odpočinku, zasvěceným Hospodinu, tvému Bohu. Nebudeš dělat žádnou práci ty, tvůj syn ani tvá dcera, tvůj otrok ani tvá děvečka, tvé dobytče ani přistěhovalec ve tvých branách. V šesti dnech totiž Hospodin učinil nebe i zemi, moře a všechno, co je v nich, ale sedmého dne odpočinul. Proto Hospodin požehnal sobotní den a posvětil jej."

Učinil tedy Bůh nebe, zemi, moře a vše, co je v nich za 6 dnů -- nebo ne?

Pokud mi pan Vácha tvrdí, že ne -- a že je to jen poetický obraz -- potom já tvrdím panu Váchovi -- nemáte pravdu, protože se snažíte nejen zpochybnit ale rovnou zrušit Boží výroky dané lidstvu skrze Mojžíše! -- a nezlobte se, ale Mojžíš je pro mě vyšší autoritou než Vy pane Vácho.

Čteme Bibli, tam to všechno je ...

13.08.2023 odpad!

Spor o Darwina Spor o Darwina Phillip E. Johnson

Absolutně fenomenální kniha, brilantně napsaná kritika chabosti důkazů evoluční teorie -- z pohledu profesora trestního práva z Univerzity v Berkeley. Profesor Johnson v této knize ukázal skutečnou povahu sporu mezi evoluční teorií a teorií inteligentního plánu, která říká, že vesmír, Země, příroda i člověk sám nemůže být výsledkem slepých materiálních procesů, ale že je za ní plán, informace a úmysl, který z hmoty nelze odvodit. Kniha je dechberoucím a v tomto případě virtuálním soudním přelíčením, ve kterém spolu soupeří 2 strany předkládající soudní porotě 2 naprosto odlišné a vzájemně neslučitelné představy o vzniku a historii světa.

Profesor trestního práva z Berkeley, jeden z nejlepších právníků 20. století - Philip E. Johnson -- odhaluje v knize málo známé i téměř neznámé argumentační fauly, zfalšované pseudodůkazy i výpovědi falešných svědků, které jsou dodnes v učebnicích - od základních až po vysoké školy - prezentovány jako vědecké důkazy evoluční teorie.

Kdybych měl člověku zápasícímu s otázkou pravdivosti evoluční teorie doporučit nějakou čtivou a pro běžného člověka relativně snadno pochopitelnou knihu odhalující lživost a podvodnost údajných důkazů evoluce, pak bych mu doporučil tuto knihu!!

Podle mého názoru by tato kniha měla být povinnou četbou všech studentů středních a vysokých škol!

Jsem nesmírně vděčný vydavatelství Návrat domů, že tuto knihu vůbec přeložila a vydala ... a že bylo vydáno poměrně velké množství výtisků, takže se ještě dnes dá kniha sehnat v bazarech a antikvariátech.

13.08.2023 5 z 5

Život – náhoda, nebo záměr? Život – náhoda, nebo záměr? Vladimír Král

Výborná knížečka jednoho z největších českých vědců 20. století. Knížku lze přečíst za víkend, je v ní spousta provokativních myšlenek, hlubokých pravd a vědeckých poznatků, které se k široké veřejnosti buď vůbec nedostanou nebo ve značně zkomolené, evoluční ideologií prošpikované formě. Pana profesora jsem znal osobně a byl to mimořádný člověk, poctivý vědec, oddaný křesťan, věrný a starostlivý otec velké rodiny. Jsem Bohu vděčný, že jsem ho mohl poznat a že takový člověk v naší ateismem a okultismem zamořené zemi působil tímto způsobem. Knihu vřele doporučuji každému, kdo rád přemýšlí, a to do všech důsledků.

09.09.2022 5 z 5

Otázky Otázky Werner Gitt

Vynikající knížka pro všechny hledající lidi, kteří chtějí vidět za oponu dnešního konzumního, materialistického způsobu života a nemají čas ani prostor pro čtení složitých a dlouhých filozofických a teologických knih. V této útlé brožurce najdete odpovědi na většinu otázek, které si lidé pokládají od dětství až do posledních okamžiků na smrtelné posteli. Kéž by takových knížek bylo na světě více ... a hlavně čtenářů, kteří se nechtějí u knížky jen bavit nebo utíkat před realitou, ale naopak kteří chtějí správně porozumět světu i životu, který žijí. Velký palec nahoru!

Často kladené otázky Často kladené otázky Werner Gitt

Hodně dobrá a hodně stručná knížka - perfektní pro rychlou orientaci ve velmi důležitých otázkách života, o kterých se dnes vůbec už nemluví. Vřele doporučuju všem! prof. Dr. Ing. Werner Gitt je precizní ve vyjadřování a má velmi zajímavý vhled do složitých otázek lidské existence.

30.11.2021

Jak se nezbláznit Jak se nezbláznit Pavel Kábrt

Tato útlá knížečka pana Kábrta patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četl. Zdejší komentáře považuji za směšnou a hloupou kritiku, která pramení mnohem více z odmítnutí poselství této knížečky, než z čehokoliv jiného. Autor v brožurce rozebírá 33 nejčastějších a nebetyčných omylů rozšířených mezi lidmi a nelze s nimi než souhlasit. Pokud si někdo myslí, že se v této knižečce dozví všechno, na co je od malička zvyklý a co bez hlubšího kritického myšlení přijal jako věčnou pravdu o světě i o sobě, potom si zřejmě nepřečetl ani název brožurky. Kdyby totiž rozebírané omyly nebyly mezi lidmi nebezpečné a velmi rozšířené, nedávalo by smysl, aby se jimi autor vůbec zabýval, a jelikož jsou tyto omyly skutečně velmi rozšířené a velmi nebezpečné, je velké riziko, že s jejich odhalením nebude většina lidí souhlasit. To ale neříká nic o kvalitě této knížky, ba právě naopak.

Autor je pečlivý v analýze skutečných problémů dnešní doby, nestrká hlavu do písku jenom proto, že by se to někomu nemuselo líbit. Výčet 33 omylů je naprosto trefný a jen těžko bychom hledali nějaký podobně závažný a nebezpečný omyl, který autor nezmínil.

Také musím říci, že Kábrtovo odhalení vědeckých lží, polopravd a manipulací v souvislosti s evolucí a evolučním světonázorem, je příkladné. Žel, podvod evoluce je natolik rozšířen a adorován již desítkami generací v naší ateistické společnosti zaneřáděné okultizmem a ateistickým konzumismem a lhostejností, že se mnozí čtenáři mohou zbláznit, když se dozví, že to, čemu celý život věřili (je to ale jejich chyba, že si informace neověřují a kriticky neanalyzují průběžně), je jeden velký blud a manipulace. Totéž lze říci i o všech dalších rozebíraných omylech. Jsou v naší společnosti natolik zavedené, adorované, bezděčně přijímané a všude donekonečna omílané, že jen málokdo je ochoten si připustit, v jak obludných lžích a podvodech zde žijeme.

Vřele doporučuji každému, kdo není povrchním a intelektualisticky pyšným konzumentem takzvaných pravd, kterými nás atakují školství i média dnem i nocí. Kéž by takových knížek vycházelo víc a kéž by bylo více skutečně kriticky uvažujících čtenářů, kteří dokážou rozlišit mezi odvahou a drzostí, mezi otevřenou kritikou a skrytou manipulací a mezi svobodou, konzumem a svévolností.

Děkuji panu Kábrtovi za jeho odvážnou a pravdivou analýzu toho nejhoršího, co mezi lidmi dnes koluje a čemu věří. Ještě by se do knihy dalo připsat několik novodobých podvodů a manipulací v souvislosti s covidismem, ale to by nejspíš kniha zmizela i z databezknih.

01.08.2021 5 z 5