hexe47 hexe47 komentáře u knih

Polibek Polibek Anna Todd

Příběh jsem četla už velmi dávno v roce 2013 ještě na wattpadu (haha)
Mám pocit že už v tom teenagerském věku mi to nepřišlo jako moc kvalitní literatura. Předpokládala jsem, že se příběh třeba trochu změní když půjde do knižní podoby, a navíc bude přeložen “profesionálně”. Můžu říct že mě velmi zklamalo, že verzi kterou dneska prodávají v knihkupectvích, jsem četla několik let zpátky.
Jinak příběh je neuvěřitělně jednoduchý a můžu říct že i zcela předvídatelný. První díl byl ještě relativně dějově zajímavý, zbytek už jsou jenom hádky kvůli jeho hrozně temným tajemstvím.. Tessa je otravná postava, pořád má se vším problém. Její matka je otravná. Noah mi přijde jako ten typ člověka, co nechá ostatní aby s ním klidně vytřeli podlahu.
Harry (v knížce je to změněno) mi přijde jako docela reálná postava - až teda na badboy stereotyp (nosí jenom černou, je potetovaný a má piercingy, je protivný atd) ale přijde mi že se jako asi jediný blíží k nějaké propracované postavě (má svoje chyby čímž mi přijde že působí reálnější). Pochopila bych ten boom na již zmíněném wattpadu (kde to své doby bylo něco nového, což se teď vážně říct nedá) ale že to je tak oblíbené do teď mi trochu vrtá hlavou.
Vcelku bych řekla že mi z toho mozkové buňky asi úplně nevykrváceli uchem ven, ale rozhodně bych to někomu nedoporučila (pokud by teda nechtěl kýčovitou One Direction fanfikci)

21.02.2019 2 z 5