HefyCZ HefyCZ komentáře u knih

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Téhle knize Dana Browna se filmová studia obloukem vyhnula. Přestože filmy podle jeho románů vydělávají trojnásobek vložené investice, bylo pro Hollywood těžké pohanit Svobodné zednáře. Šifra mistra Leonarda, to bylo něco jiného. Vatikán je daleko a křik z něj do Los Angeles nedolétl. Ovšem když vlastníci studií dodnes zasedají v lóžích, je to jiný šálek čaje. Když předtím Anatomie lži napadla úplně celý americký systém, přestože by šlo o spektakulární podívanou, asi si ji taky neužijeme. Není divu, že se v Infernu zase vrátil ke katolíkům.

11.02.2023 4 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

(SPOILER) To byla ta nejčtivější učebnice, která mi prošla rukama. Pobavila i poučila. Přesto jsem se trošku zarazil u zdůrazňované a na příkladech opakované poučky: škrtat. Plevel musí pryč. Nakonec je to i první lekce v kurzech tvůrčího psaní. Možná to pan King hraje na počet stránek, na které má smlouvu s nakladatelem, ale občas se vlastní poučky zapomene držet. Koho zatraceně zajímá, jaký typ lokomotivy táhne vlak, ve kterém Luke utíká z ústavu a kolik má koní.

22.09.2023

Ruce pryč od této knihy! Ruce pryč od této knihy! Jan van Helsing (p)

Autor tvrdí, že mu předchozí dvě knihy zakázali, tak doufám, že to udělají i s touto a to co nejrychleji. Pár zdravých oříšků v kamiónu plesnivých dortů. Provedení a překlad ani nezmiňovat, hrubky už na obálce. Několik vyzobaných historických fakt je obalených v mýtech a pověstech, někdy až neuvěřitelně legračních a poslední třetina něco na způsob odfláknutého autokoučinku. Životopisy hoštaplerů, jako John Dee, Edward Kelly nebo Saint Germain jsem kdysi četl, historii templářů i FEDu znám, takže to zpočátku ještě šlo. Když pak autor začal tvrdit, že chodí s třistaletým staříkem na pivo, telefonuje s mimozemšťany a má kávovar s antigravitačním pohonem, vzdal jsem to. A protože tahle parta drží basu, nezapomněl mezi řečí na orgonit. Jezuité, Koniáši, kde jste? Pojďte si pro něj! Protože by se fakt mohl někdo najít, kdo uvěří. A zamane si stát se milionářem tak, že bude sedět, modlit se a ukládat si sociální dávky u FEDu na 20% úrok.

03.12.2023