HanaZ HanaZ komentáře u knih

Orel v písku Orel v písku Simon Scarrow

Apoštol Petr v roli elitního zabijáka, Maria jako vůdkyně umírněné opozice, Jidáš v roli oběti a tajemná truhla truhla ukrývající ostatky Krista. Pokud by něco podobného napsal autor o zakladateli Islámu, asi by mu někdo uříznul hlavu. Bohudíky, že z takovýchto praktik křesťané už vyrostli a pan Scarrow si své hlavy může užívat dál. Nic proti literární fikci, ale všechno by mělo mít své meze.

25.10.2020 odpad!

Osm Osm Radka Třeštíková

Ztráta času, alespoň ale krátkého, protože je kniha opravdu čtivá, za což si zaslouží tu jednu hvězdičku. Bylo tam pár dobře popsaných konverzačních momentů a asi dvakrát jsem se zasmála, to ale vedle čtivého stylu nějakých 380 stránek samo o sobě neutáhne. Postavy jsou neuvěřitelně ploché, všechny stejné, nejsou vůbec vysvětlené jejich motivace, proč se najednou z ničeho nic chovají jako psychopati. Ze začátku mě to bavilo stylem i koncepcí, postupně byl ale příběh čím dál tím hloupější, málo uvěřitelnější, s opakujícími se motivy, a posledních asi 100 stran už bylo vyloženě utrpení, kdy jsem byla akorát naštvaná, jaká je to pitomost. Chápu, že lidi podlehnou mediální masáži, jsem taky ten případ :) Ale opravdu by mě zajímalo, co se na knížce líbilo těm, kteří píšou, že byla super. Přijde mi to jako typická kniha, u které za pár dní nevím, o čem byla a nic člověku nedá.

28.06.2017 1 z 5