haha_ja haha_ja komentáře u knih

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Knihu jsem už před několika lety četla. Následně jsem viděla film a nyní jsem si ji opět přečetla. Ačkoliv je příběh zajímavý, na mě se prolíná v knize strašně moc postav, střídá se často minulost a budoucnost. Občas jsem se musela kousek vrátit, abych neztratila pointu. Chvílemi jsem se pobavila autorovým humorem (např. "Život je jen špatně zorganizovaný poznávací zájezd."), občas jsem se zamyslela nad životem postav a nad jejich jednáním, ale v konečném důsledku musím říct, že film byl tentokrát lepší (i tak nebyl přímo můj šálek kávy). Jsem ráda, že jsem knize dala ještě jednou šanci. Úplně zahozený čas to nebyl.

16.03.2019 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kniha, která vás donutí přemýšlet nad smyslem života. Je plná zajímavých úvah. Četla jsem ji poprvé před 8 lety v době, která pro mě nebyla příliš lehká. Tato kniha mi pomohla si uvědomit spoustu věcí. Nyní ačkoliv jsem znala dějovou linku, více jsem se soustředila na myšlenky ostatních postav. Nepopírám, že někdy byl skok k jiné postavě zcela nečekaný a zmatený a musela jsem se odprostit od hlavní dějové linie. Přesto jsem si ráda přečetla příběhy jiných lidí. Často slýcháváme o stereotypu v našich životech, stejně jako to cítila hlavní postava Veronika. Nesmíme zapomínat, že ačkoliv některé věci jsou nám dané, tak stále je hodně věcí, které můžeme ovlivnit. Co se týče vsuvky samotného autora, tak mě to nepřišlo nepatřičné. Šlo o krátkou zmínku a odkaz z čeho autor vycházel. Nerušilo mě to, ba naopak mě donutilo si vyhledat více informací o této autorově etapě života. Knížku doporučuji ke čtení.

13.03.2019 4 z 5