Gretushka Gretushka komentáře u knih

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

U všech těchto recenzí čtu, že kniha nesplnila očekávání nastavené podle Selekce, ovšem tady je dobré říct, že kniha nepatří k Selekci a snažila jsem se k ní tak i stavět. Byly momenty, kdy mi kniha přišla trochu nudná a nepřišla mi tak popsaná jako třeba Selekce. Nicméně autorka píše čtivě a samozřejmě i v částech humorně. Líbilo se mi prostředí a děj knihy. Hlavní hrdinka Hollis, mi připadala ze začátku docela naivně a že touží jen po slávě ale následně se z ní stala velice silná žena. Postavy se mi taky velice líbily, a někdy i šokovaly. Chtěla jsem tuto knihu ohodnotit čtyřmi hvězdami za těch pár nudných kapitol, ale posledních 60 stránek bylo tak záživných, že mě nedokázaly odtrhnout od čtení. Také ukáplo i pár slz. V tomto příběhu chtěla autorka, narozdíl od Selekce, ukázat, že život o němž sníme, nám nemusí přinést štěstí a radost. Osobně jsem si knihu oblíbila a ukázala mi čeho si vážit. Sice asi nebude jako Selekce, jak asi předpokládám, že všichni doufají, ale i tak to je skvělý příběh!

26.08.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Trilogie se mi moc líbila, ale tenhle díl asi nejmíň. Prvních 80 stránek se točilo jen okolo Aspena a Americy, což bylo celkem zdlouhavé. Musím říct, že jsem Aspena měla ráda celou sérii, jen mě štvalo jak se někdy zachoval. Maxon byl v prvním díle celkem nervózní a vyděšený z celé selekce a u pár recenzí jsem četla, že se jeho osobnost během knihy změnila, což podle mě není tak úplně pravda. Spíše bych řekla, že ho ovlivnila America a to v dobrém. Kniha mě zaujala obálku, prostředím a hlavně jsem se ztotožnila s Americou. Příběh je pro někoho moc sladký a předvídatelný. Za mě stojí za přečtení celá série, jelikož knihy jsou velice čtivé se skvělým příběhem.

23.08.2020