Gigian Gigian komentáře u knih

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

K této knize jsem se dostala přes její audiokihu, kterou jsem chtěla použít jako zlehčení k maturitě. Ovšem po poslechu jsem se do knihy naprosto zamilovala. Miluji tu jeho satiru a ironii s jakou popisuje své zážitky. Kniha se mi líbila tak moc, že když jsem ji později objevila v knihkupectví musela jsem si ji koupit. Dnes je nedílnou součástí mé knihovny ke které se ráda vracím.

13.04.2018 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Klobouk dolů před tím jak autorka dokázala popsat souboj hlavní postavy se světem i sama se sebou o návrat do obyčejného života. Neuvěřitelně uvěřitelné postavy příběhu jen dodávali na autentičnosti. Kdyby nebylo těch klasických náhod (jé její táta žije zrovna ze všech měst v tom co Cinder...ehm jasně), které se v knížkách prostě musí použít, aby se děj posunul. Klidně bych věřila, že to byl příběh někoho kdo opravdu žil. V dnešní době moderních technologií, kdo může říci kdo se schovává na druhé straně obrazovky. Musím říct, že OBROVSKÉ PLUS a také důvod proč si podle mě tato kniha zasluhuje plný počet hvězdiček je, že i když končí klasickým happiendem, nemá nešvar většiny knih ve kterých se vyskytuje nějak postihnutá hlavní hrdinka, ŽÁDNÉ ZÁZRAČNÉ UZDRAVENÍ aby s ním mohla být. Žádné plastické operace po kterých nebude vidět jizvička, žádné rozchození nohy tak aby už nikdy nekulhala a žádné kouzelné uzdravené nohou aby mohla mít perfektní boty v závěrečné scéně. DĚKUJI

13.04.2018 5 z 5

Jak začíná láska Jak začíná láska Meg Cabot

Pěkná oddechová knížka, která se dá přečíst na jeden zátah. Je to psané formou emailů, která mi ze začátku vadila, ale nakonec se s ní dá smířit jen je vždy nuda číst kdo komu píše a vzpomínat v jakém jsou vztahu. Jinak vtipně napsaná a super kniha.

23.07.2015 4 z 5