gigi77 gigi77 komentáře u knih

Krvavá Marie Krvavá Marie Carolyn Meyer

Hodnotím 3-4. Kniha je napsaná čtivě avšak dost povrchně. Jsou lepší knihy s tématikou Tudorovské linie, historické naučné i románově zpracované.

Co mě na knize nejvíce mrzí, že děj končí popravou druhé královny Anny Boleynové. Přičemž život Marie se touto událostí teprve rozjíždí. Do tohoto okamžiku je to jenom dítě trýzněné svou paličatostí. Četla jsem současně a doplňovala historické informace z knihy Krvavá Marie od Carolly Erickson.

Ve výsledku zjišťuji, že historická postava Marie se nijak zvlášť neliší od ostatních princezen té doby, sama o sobě není ani tak zvláštní a zajímavá.
Co je ovšem neopomenutelné a té době zásadní, jsou intriky a jednání osobností z řad královských dvořanů, kteří ovlivnili nejen život Marie. Tyto osobnosti jsou nositeli historického děje a ony tvoří z mého pohledu děj zajímavým. Oněm se však kniha moc nevěnuje.

12.08.2017 3 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Přečetla jsem jen část knihy a morální zodpovědnost mi nedala odvahu číst dál. Kdo má tu potřebu a sílu číst brutality spáchané vlastními otci a jinými dalšími na dětech? Říká se tomu 13-tá komnata. Lidé by se měli dozvědět, co se v jejich společnosti děje, jinak není cesta k nápravě. Ale dobrovolně to číst nedokážu. Nemohu hodnotit.

17.06.2017