Georgides Georgides komentáře u knih

Vyznamenání a bojové odznaky třetí říše 2 Vyznamenání a bojové odznaky třetí říše 2 Svetozár Pavlík

Rozhodně nebrat tuto knihu jako praktickou pomůcku a rozhodně ne jako odborného průvodce!!! Mezi sběrateli se ví, že I a II díl obsahuje i kopie vydávané za originály...Stačí si přečíst co o knize píše i jeden z velmi erudovaných sběratelů... http://www.warcross.cz/wordpress/?p=6958

14.03.2021 odpad!

Výzbroj a výstroj výsadkářů a průzkumníků 1947–2001 Výzbroj a výstroj výsadkářů a průzkumníků 1947–2001 David Jirásek

Dostal jsem ji jako dárek a hned se pustil do prohlížení a čtení... I přes nesporné kvality knihy mi však po čase začala vadit jedna věc.. a když jsem byl v knize dál a dál, tak už jsem si jen všímal, kde všude se objevuje.. Název knihy je jasný a dokonce datumem ohraničený. Ale v knize na mě vyskakují fotografie výstroje, výzbroje, techniky, které byly do AČR zavedeny až po daném datumu jenž uvádí název knihy. Jen pár z mnoha: Foto PTŘS Javelin která byla zavedena v roce 2006, konvertoplán Osprey který jaksi nemáme a jistě nikdo z našich specialistů a průzkumníků z něj nehrnul po fastropu před rokem 2001.. a vůbec po fastropu.. A tak to jde v knize dál a dál od zbraní a výstroje přes techniku.. Mezi černobílými fotografiemi na mě jukne barevná fotka Land Roveru SOV s neurčitým popisem a kousek dál je Dingo kde je popisek ještě lepší.. Fotky jak amíci v Afghánistánu shazuji materiál na paletách do této knihy určitě taky patří.. Díky tomuto "balastu" je kniha zbytečně nafouknuta a já bych si ji za skoro sedm stovek nekoupil.

11.07.2019 2 z 5

Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Roland Kaltenegger

Jedno velké zklamání. Kniha o nejlepším odstřelovači a prakticky se o něm člověk nic nedozví..Kdy a za jakých podmínek dosáhl svých úspěchů atd.. Prakticky jen všebecné informace a kudy vedla bojová cesta jeho divize.

02.03.2019 1 z 5

Katastrofy československého vojenského letectva 1918-1939 Katastrofy československého vojenského letectva 1918-1939 Zbyněk Čeřovský

Pěkně zpracovaná kniha kterou však shazuje odfláknutá práce ve fotografické příloze. Stejné fotografie jsou přiřazovány k nehodám o různých datech..

01.03.2019

Vyznamenání a bojové odznaky třetí říše 1 Vyznamenání a bojové odznaky třetí říše 1 Svetozár Pavlík

Nejde zrovna o praktickou pomůcku a hlavně poslední věta je lživá. Světozár Pavlík měl ve své sbírce i kopie, které díky této knížce vydával za originály... Stačí se zeptat na forech zaměřených na faleristiku jak nahlížejí na tuto knihu...

24.02.2019 odpad!