fojtikjirik fojtikjirik komentáře u knih

Cestopisné fejetony Cestopisné fejetony Karel Čapek

Když si přečtu knihu a na zadní straně názor, že fejetony jsou zajímavé i pro současného čtenáře, musím souhlasit. Autorův humor, popis prostředí a společnosti navštívených zemí doprovázený pěknými ilustracemi, to vše dává dohromady cestopisné fejetony. Jen bych dodal, že mě asi nejvíce zaujaly Obrázky z Holandska.

02.01.2017 5 z 5

Satanské verše Satanské verše Salman Rushdie

Rok jsem se odhodlával k přečtení Satanských veršů. Nebál jsem se ani tak skutečnosti, že nad autorem je vyhlášena fatwa, jako spíše velkého rozsahu díla.
Před několika týdny jsem se konečně rozhodl knihu přečíst a vypůjčil jsem si první vydání z roku 1994.
Teď mé hodnocení. Sice rozhodně nelze popřít, že kniha je rouháním doslova prosáklá (Mohamed jako Muhamák, obecné zesměšování vzniku a šíření islámu, prostitutky se jmény Mohamedových manželek atd.). Dílo ovšem přesto něco do sebe má. Nicméně děj je velmi zdlouhavý, takže po určité době jsem se začal nudit. Proto dávám 3*.

20.10.2016 3 z 5

2003: Česká fantasy 2003: Česká fantasy Vlado Ríša

První dvě povídky byly výborné. Nicméně s úrovní dalších příběhů to šlo z kopce, takže jsem nakonec dokázal přečíst z deseti povídek pouze šest.

27.09.2016 3 z 5

Příběhy z dávných dějin země moravské: I. díl – Vzdor, slzy a krev, - II. díl – Sláva a pád Příběhy z dávných dějin země moravské: I. díl – Vzdor, slzy a krev, - II. díl – Sláva a pád Jindřich František Bobák

Chválím autora za tuto knihu. Je nespravedlivé, že se moravské historii věnuje jen minimální pozornost.

06.03.2016 5 z 5