2003: Česká fantasy

2003: Česká fantasy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17250/ceska-fantasy-17250.jpg 4 9 9

Invence deseti nejlepších českých autorů si dovolila nahlédnout do hájemství fantasy. Někteří se věnovali naší minulosti a díky tomu se například dozvíte zajímavé vysvětlení vzniku vztahů mezi českými vladyky, v další narazíte na víly a jejich pomstychtivost, jiní se podívali na fantasy z jiných pohledů. Přečtete si pohádku z pera klasika české sci-fi, podíváte se s humorným nadhledem na putování čerstvého absolventa zaklínačské školy, další povídka je o srážce technického světa se světem plným kouzel a duchovního přístupu k životu a to není zdaleka všechno. Bojovníci a zrádci jsou tu samozřejmě také, heroická fantasy je nedílnou součástí těchto kouzelných světů. Jen z tohoto krátkého a neúplného výčtu je vidět, že vybraní čeští autoři se dokážou dívat na svět z velmi neobvyklých úhlů.... celý text

Přidat komentář

Amazonkaaa
26.04.2017 4 z 5

Něco lepší, něco slabší, ale vesměs mě to všechno bavilo. Mám ráda povídkové knihy.

fojtikjirik
27.09.2016 3 z 5

První dvě povídky byly výborné. Nicméně s úrovní dalších příběhů to šlo z kopce, takže jsem nakonec dokázal přečíst z deseti povídek pouze šest.


mauvais-ange
29.11.2013 4 z 5

Skvělá kniha, moc se mi líbila a některé povídky pro mě byly opravdu milým překvapením. I čeští autoři dokážou napsat kvalitní fantasy.