Fišmi Fišmi komentáře u knih

Šmoulové z Chanova Šmoulové z Chanova Jiří Maria Sieber

Knihu jsem četla na dovolené a pobavila mě. Rasistická není. Hlavní postava Martin se vždycky snažil dohodit Cikánům nějakou práci a málokdy to klaplo..Spíš mi přišlo, že ty naše spoluobčany má docela rád a snaží se jim porozumnět. Většinou to nedopadlo...V celé knize jsem nikde nezaznamenala nenávist k tomuto etniku, jen rozkrývání jejich vyčůranosti. Autor knihy, pan Sieber popsal zcela objektivně a pravdivě historii těchto lidí. Kritikům bych doporučila knihu přečíst.

29.04.2020

Moje dětství na draka Moje dětství na draka Šárka Rosová Váňová

Právě jsem dočetla knihu od Šárky Rosové Váňové "Moje dětství na draka" a musím ji pochválit. (Šárku i knihu). Konečně příjemné čtení od české autorky, kde se nevraždí, nekrade, nepodvádí a člověk si u čtení odpočine a zvedne si náladu. Myslela jsem, že knihu daruji dál, ale ne. Nechám si jí, ale jako dárek objednám aspoň dva kousky. Doufám, že autorka už pracuje na dalším díle o osudech dospívající Šárky. Knihkupectví jsou plná zahraničních autorů a to mě neláká. Velice ráda čtu české autory a ještě když je to pravdivý příběh, tak t je pro mne to pravé ořechové.

06.07.2018 5 z 5

Přiměřeně laskavé příběhy Přiměřeně laskavé příběhy Šárka Rosová Váňová

Krásné a milé příběhy. Opravdu jsem se bavila a příběhy
zhltla všechny najednou. Doporučuji pro zlepšení nálady.

13.05.2018 5 z 5