fisHero fisHero komentáře u knih

Talisman Talisman Stephen King

Moc nechápu nízké hodnocení. První třetina knihy je pro Kinga typická a vystihnutá tak, jak umí jen mistr. Poté se to začne rozjíždět a svět fantasy je krásný ale i tvrdý místo. Největší boom příchází s Vlkem. Snad moje nejoblíbenější postava z knih vůbec. Kniha měla výborný příběh, skvělé postavy i spád. Nevím u kolika knih bych vlastně u Kinga napsal, že je jedna z nejlepších, ale tahle mezi ně rozhodně patří. Vlk! Vlk!

01.02.2017

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Autor ve třetím díle pokračuje s trendem přidáváním postav. Bohužel pro mě bylo postav tolik, že se v nich šlo jen těžko vyznat. Po chvíli už mě unavovalo přemýšlet kdo je kdo a co vlastně udělal a chvílemi to bylo i frustrující. Jsem rád, že podle komentářů to vypadá, že chyba není u mě. Staré postavy začaly být jaksi jednotvárné a nezajímavé. Jejich smrt se mnou prakticky ani trochu nepohla. Děj je zajímavý a popisování o posmrtném životě je fascinující. To prakticky knihu zachraňuje. Po výborné první knize a obstojné druhé, tohle prostě není ono. A to, že tu nebyla ani zmínka o Šerin, mě opravdu zklamalo. Do konce poslední stránky jsem doufal, že se Šerin objeví.

29.01.2017