Felsenberg Felsenberg komentáře u knih

Cesta kolem světa ve dvou tisících věrších Cesta kolem světa ve dvou tisících věrších * antologie

Krásné verše našich básníků z jejich cest po světě.

20.10.2014 3 z 5

Naslouchání Naslouchání Josef Palivec

Naprosto souhlasím s sgjolim. Verše mi připadaly naprosto zmatené, rozhárané, bez jednotící myšlenky. Omlouvám se pane Palivče, ale neporozuměl jsem Vám.

09.10.2014 1 z 5

J. Š. Baar a Chodové J. Š. Baar a Chodové František Teplý

Z knihy cítíte lásku Jindřicha Šimona Baara k rodné chodské krajině a lidem a jak to se všemi i přes kritická slova myslí dobře. Stejně tak je cítit, že pan Baar byl dobrý člověk.

02.10.2014 3 z 5

Tajemství Austrálie Tajemství Austrálie Jacques-Yves Cousteau

Kniha o životě Austrálců. Chybí mi tam víc informací o ostatních obyvatelích Austrálie a evropské nebo asijské části Austrálie. Ale to ani nebyl hlavní cíl knihy. Kniha na mě působí, jako že si Cocteauovci udělali výlet za Aboridžinci a při té příležitosti z pár fotek a textu udělali knihu.

17.09.2014 3 z 5

Náš dům Náš dům Pavel Šrut

Pojďte na procházku domem jedné rodiny.

Vlak Vlak Eliška Müllerová

Hezké ilustrace a jen pár řádek textu.

Kolo kolo mlýnské Kolo kolo mlýnské Olga Štruncová

Nejznámější lidové písně pro děti.

14.09.2014

Hrajeme si celý den Hrajeme si celý den František Hrubín

Jak si hrají děti. Pro mě bez kouzla. Asi už nejsem dítě :-)

To jsou divy To jsou divy Jan Čarek

Milé leporelo pro děti s pár zajímavými objekty našeho světa očima pana Čarka a paní Hendrychové.

Tři veselá prasátka Tři veselá prasátka Věra Provazníková

Milá pohádka, která vychovává k pracovitosti a sounáležitosti nejen mezi prasátky :-)

14.09.2014 3 z 5

Paví očko, dobrý den! Paví očko, dobrý den! Milena Lukešová

Milé, ale jsou lepší leporela.

Kráska a zvíře Kráska a zvíře František Hrubín

Příběh Krásky a Zvířete mě asi jako více Krásek a Zvířat fascinuje. Bohužel musím narušit pochvalné komentáře místních Dam. Tak jako mě nadchlo filmové zpracování mistra Herze, tak mě zklamala hra pana Hrubína. Nesedí mi ten komediální prvek v díle a malá mužnost a zvířeckost pana Zvířete. Pardon.

12.09.2014 2 z 5

Jiříkovo vidění Jiříkovo vidění Jaromír Kozák

Zajímavá kniha o původu Jiříkova vidění a očistci na ostrově Station. V jiříkově vidění jsem téměř nestále :-)

30.06.2014 4 z 5

Láska k bližnímu Láska k bližnímu Pascal Bruckner

Nepamatuji si, kdy mě tak kniha zklamala a nezaujala. Mám přímo chuť jí sepsnout, ale povznesu se nad to. Asi jsem nastavený úplně jinak než pan Bruckner. Pro mě nezajímavé, předvídatelné, antierotické, překombinované. Přestože jsem v jednom období měl velmi kladný vztah k promiskuitnímu životu, tak osoba hlavního hrdiny mi je zcela cizí až nesympatická. Přesto dám panu Brucknerovi ještě šanci v Hořkém měsíci.

22.06.2014 2 z 5

Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Terry Pratchett

Kdyby všichni pařiči byli tak citliví a ohleduplní jako Johny :-) Zajímavé, jako ostatní nezeměplošské knihy, ale jednou, dvakrát, třikrát za život stačilo. Víte někdo o ostatních dílech o Johnym?

07.02.2014 3 z 5