F22Falcon F22Falcon komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Bezprostředně po dočtení mám z knížky smíšené pocity. Kniha opět dobře napsaná, příběh napínavý, ale na mě to bylo všechno "příliš". Příliš zbytečných vražd příliš krvavým způsobem. Příliš superhrdinství hlavního záporáka. (Nedobytnou tvrz, která má odolat náporu snad všeho, dobude jednoruký chlapík s prstem v nose? Opravdu?) Příliš neschopná policie (scéna v domě rodiny s vymytými mozky) včetně mé oblíbenkyně Sagy, úžasné policajtky, která se najednou v některých situacích (i když psychicky vypjatých, ale ví, s kým má tu čest, a něco už zažila) chová jako nováček. A příliš krutý osud právě Sagy. Ač i já jsem názoru, že co je mrtvé, má mrtvé zůstat, doufám, že Sagu stihli zachránit (i proto, že nebylo přímo napsáno, že zemřela). Rozhodně je větší šance na záchranu než u prostříleného muže v ledové vodě. Takový osud si nezaslouží.
Vlastně jsem v mém komentáři shrnul několik předešlých, ale asi jsem měl potřebu se tu taky "vyblít", protože cítím lehké zklamání. I z konce. Rozhodně další díl přečtu, už jen abych se dozvěděl, jestli to má Saga opravdu za sebou, ale jsem rád, že budu (prozatím) na konci série, protože se dá očekávat, že hon na Jurka, respektive jeho komplice, bude pokračovat. A Jurka Waltera je co? Jurka Waltera je už příliš.

24.03.2021

Cesta na Mars Cesta na Mars Eric Idle

Tak já nevím. Jako velký fanoušek Stopaře a Trpaslíka jsem se na knihu velice těšil a asi mě trochu zklamala. Není špatná, spíš jsem čekal něco jiného. Pythonovský humor moc probádaný nemám a stylu děl, které jsme zmiňoval, se to moc nepodobá.

20.07.2020