Evir Evir komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Když se ke mně vloni dostala první kniha ze série, byla jsem skeptická vzhledem k věku autorky. De facto mě přesvědčilo primárně místo děje, které jako rodilý pardubák velmi dobře znám. Knihu jsem přečetla za pár dní s dojmem, že má autorka potenciál, budu jí dál sledovat a uvidíme, co se z toho vyvine.
V létě na dovolené jsem během 3 dní přečetla Vesnici a kniha ve mně ještě několik dní rezonovala - děj mě naprosto pohltil, autorka mi nedovolila knihu odložit a hltala jsem další a další kapitoly. Nedočkavě jsem vyhlížela i třetí díl, ikdyž trochu s obavami - Vesnice byla tak dobrá, že jsem se obávala, aby Vetřelec nebyl zklamáním.
Vetřelce jsem nakonec doslova zhltala za 6 hodin. Kniha má spád, děj vás naprosto vtáhne a nedovolí spát.

Čerstvě po dočtení mohu jen smeknout, zatleskat a říct jedno velké wooow! Autorce se tímto omlouvám za mou prvotní skepsi. Má neskutečný potenciál a doufám, že svůj talent bude i nadále překlápět v detektivní knihy. Za sebe mohu s čistým srdcem říct, že budu netrpělivě vyhlížet i další její knihy (a to se mi stalo zatím jen u hrstky autorů) :)

19.03.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Neskutečně silný příběh na pozadí neskutečně krutého historického období Rumunska.
O tom, jaké v Rumunsku panovaly poměry před rokem 89 a jak krvavá byla jejich revoluce jsem až doposud neměla tušení

Kniha by se dle mého názoru rozhodně měla stát součástí povinné četby, aby nezapadlo, jaká panovala ve východní Evropě situace ještě před pár desítkami let.

27.03.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Kniha vhodná na sychravé sobotní odpoledne v posteli. 230 stran rozdělených do krátkých kapitol má spád, je tedy možné tento autorčin počin přelouskat během pár ničím nerušených hodin. V první polovině knihy se autorce povedlo navodit mysteriózní atmosféru, ovšem druhá půlka knihy tento můj pocit poměrně rychle zabila.
Celkový dojem po přečtení je ve zkratce: Ale jooo. Rozhodně nelituji času nad knihou stráveného, ale narozdíl od předešlé Odbočky v lesích se k této knize nejspíš už nevrátím

27.03.2023 3 z 5

Autorka vzala zajímavé a neokoukané téma, které bohužel zpracovala jen povrchně. Po dočtení mi v hlavě zůstává spousta otázek a nemohu se zbavit dojmu, že příběh v knize měl mnohem větší potenciál ke zpracování, než jaký autorka využila.

27.03.2023 2 z 5