evinenka evinenka komentáře u knih

Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha Eckhart Tolle

Jedna z mých nejoblíbenějších knih...
Jako první jsem zkoušela číst Moc přítomného okamžiku a byla jsem trochu zklamaná, že u ní nemůžu vydržet. Odložila jsem ji a začala číst nejprve pracovní knihu. Krásný příklad toho, že stejnou myšlenku psanou jiným způsobem zavnímáme odlišně.
Proto je smutné, že se tu najdou komentáře, které jako by se občas snažily ne pouze popsat nebo hodnotit, ale spíš snižovat hodnotu této knihy. Každý máme jiný styl vyjadřování a každý máme jiný styl přijímání myšlenek. Nejsou všechny knihy pro každého. A tak si nemyslím, že musíme stále objevovat NOVÉ MYŠLENKY, ale že je přínosné objevovat NOVÉ ZPŮSOBY, jak ty původní hodnotné myšlenky přiblížit a zprostředkovat dalším lidem.
Pokud si knihou zalistujete a nezaujme vás, třeba jste jeste něco podstatného pro jeji pochopení ve svém životě neprožili. Já za sebe doporučuji se k ní časem vrátit, je krásná a nic komerčního na ní nevidím.

21.03.2017 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Krásná kniha, silný příběh, ale půjčila jsem ji pár lidem a někteří ji nebyli schopni přečíst, někteří dokonce ani otevřít...
Anitino poselství mi přijde hezky a srozumitelně napsané, pochopila jsem, že lidské tělo je nádherný zázrak, který se dokáže neskutečně zregenerovat a odbourat i úplné jedy , uzdravit "neuzdravitelné", ,záleží jak moc jsme vědomí. Knihu jsem četla před porodem, zpočátku s obavami , aby to na mě nebylo moc drsné a emotivní, ale vnímala jsem ji v pohodě a byl to jeden z podnětů, kteréjsem si ráda zpracovala i v tak citlivém období.

21.03.2017 5 z 5

Láska a úcta Láska a úcta Emerson Eggerichs

Knihu právě čtu a naprosto souhlasím... Pomohla mi pochopit v některých směrech mužské reakce, které jsem považovala za nepochopitelné (a to mě považují za dost empatickou). Ale souhlasím, že se autor dost opakuje. Možná proto, že každý lépe pochopí tuto jednoduchou pravdu na jiném příkladu ze života.

23.12.2018

Jóga vhledu Jóga vhledu Sarah Powers

Knihu mám v originále, je plná informací, jsou v ní pěkně nafocené sestavy, které pravidelně cvičím, fungují krásně. Popis pozic je detailní. Jin jóga mě uchvátila, ráda si přečtu knihu i v české verzi, o které jsem nevěděla.

04.03.2018

Bachova květová terapie: O symbolech Bachova květová terapie: O symbolech Jiřina Lockerová

Nádherné zpracování, moc ráda je používám pro sebe i pro děti, přijde mi velmi praktické mít je po ruce místo klasických kapek. Velmi se mi líbí samotné obrazy, jejich barvy a symboly i popis jednotlivých esencí, už jsem četla různé verze, ale tady je to pojaté trochu jinak a stále výstižně, hluboce... navíc oceňuji, že práce s kartami může být pokaždé jiná a záleží na kreativitě a vnitřním pocitu každého, jestli si je vystaví jako obraz do své blízkosti nebo je použije k meditaci či léčení ve chvílích odpočinku. Osobně se mi nejvíc osvědčilo dávat si je pod postel nebo pod polštář na noc. Zatím každý, komu jsem je ukázala nebo půjčila, byl z nich nadšený.

08.03.2017