EvikLu EvikLu komentáře u knih

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Knížka mě nadchla, měla jsem s ní jen jeden problém a to ten, se od ní utrhnout a jít spat. V některých částech to šlo lépe, ale jinak ne. Za mě tedy parádní kniha.

Ostravské prostředí a přilehlé okolí, mi vždycky vykouzlilo úsměv na tváři a dokázala bych si to tak představit i doopravdy. Ostrava je prostě jiný rozměr, ale nejvíc jsem se nasmála u Jablůňkova, tohle musí bít do očí každého, kdo ví o co jde.

Děj byl napínavý a když už si člověk myslel, že ví o koho jde objevily se jiné informace a opět se to zamíchalo. Ironie u hlavního hrdiny mě hodně vtahovala do děje, skoro jako kdybych to byla já sama, kdybych byla chlap.

10.01.2019

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Přečetla jsem všechny díly, od této autorky. Děj byl ve všech knihách napínavý s pomaleji plynoucími kapitolami.

Ze začátku mi dělalo potíže vyznat se v takovém množství lidí a kdo je kdo. Nakonec to tak obtížné nebylo a jen co jsem dočetla první díl upalovala jsem do knihkupectví pro další. Opravdu mě to pohltilo a cel, dej byl vymyšlený do detailů. Zapomněla jsem i na děj, který se zdá být vedlejší, ale ve skutečnosti není a to kdy na konci tohoto dílu uprchne vrah, který to všechno vymyslel. O to lepší je poslední díl, kde se všechno rozuzlí.

Každá kniha má tedy svůj vlastní příběh a další obtíže, které je potřeba vyřešit. A ne vždy to jde snadno. Mám ráda ženské hrdinky, protože mi někdy přijde že je snadnější psát za muže.

Opravdu mě zaujala doba do které je příběh zasazený a bavilo mě si představovat místa podle popisu nebo i mapky (pokud si to nepletu s jinou knihou). Snažím se objevovat i jiné žánry než mé oblíbené fantasy.

17.01.2019