Evenstar Evenstar komentáře u knih

Biela veža Biela veža Juraj Červenák

Keď som si kúpila prvú knihu tejto série a začala som čítať prvé strany, chvíľu som mala pocit, že toto asi nebude séria pre mňa. Národy a vojny, o ktorých som takmer nikdy nepočula, občas nejaký známy názov z dejepisu a veľa mne neznámych slov a krajín...
Ale to ma neodradilo. Verím Ďurovým knihám a potom to zrazu prišlo. Zamilovala som sa do osudov hlavných hrdinov, fandila som im v ich bojoch a pri každej strane som naplno prežívala dej (ako inak pri všetkých Ďurových knihách :) )
Času bolo málo ale táto knižka ma všade sprevádzala,nedalo sa jej odolať. Či už to bolo pri obednej prestávke v práci, v kaviarni alebo som mala ráno kruhy pod očami keďže knižka sa nedala len tak odložiť a ísť spať :)
Keď prišla posledná kapitola a nakoniec aj posledná strana, prišiel smútok za skončeným dobrodužstvom...

27.04.2019 5 z 5

Klíče království Klíče království Archibald Joseph Cronin

K tejto knihe som sa dostala náhodne, predtým som o tomto spisovateľovi nepočula. A to bola chyba, pretože táto knižka je jednou z tých, ktorá vás prinúti zamyslieť sa nad sebou samým, svojím svedomím, čistotou ducha a dovolím si tvrdiť že táto kniha z vás môže urobiť lepšieho človeka. Nádherné dielo, ku ktorému sa určite vrátim.

27.04.2019

Království za veterináře! Království za veterináře! David Grant

Výborne napísaná kniha, pán Grant má naozaj rozprávačský talent. Spojil dva rozdielne svety- náročný život veterinára s cestopisným dielom výsledkom čoho je ľahké, vtipné a veľmi zaujímavé čítanie. Určite sa pustím aj do jeho ďalších kníh.
Štýl jeho písania je úplne iný, aj prostredie a vykreslenie postáv ako je tomu u najznámejšieho anglického veterinára Jamesa Herriota. Toto dielo sa mi čítalo oveľa ľahšie a rýchlejšie ako klasické heriotovky.

03.06.2019 5 z 5