Evenstar Evenstar komentáře u knih

Království za veterináře! Království za veterináře! David Grant

Výborne napísaná kniha, pán Grant má naozaj rozprávačský talent. Spojil dva rozdielne svety- náročný život veterinára s cestopisným dielom výsledkom čoho je ľahké, vtipné a veľmi zaujímavé čítanie. Určite sa pustím aj do jeho ďalších kníh.
Štýl jeho písania je úplne iný, aj prostredie a vykreslenie postáv ako je tomu u najznámejšieho anglického veterinára Jamesa Herriota. Toto dielo sa mi čítalo oveľa ľahšie a rýchlejšie ako klasické heriotovky.

03.06.2019 5 z 5

Biela veža Biela veža Juraj Červenák

Keď som si kúpila prvú knihu tejto série a začala som čítať prvé strany, chvíľu som mala pocit, že toto asi nebude séria pre mňa. Národy a vojny, o ktorých som takmer nikdy nepočula, občas nejaký známy názov z dejepisu a veľa mne neznámych slov a krajín...
Ale to ma neodradilo. Verím Ďurovým knihám a potom to zrazu prišlo. Zamilovala som sa do osudov hlavných hrdinov, fandila som im v ich bojoch a pri každej strane som naplno prežívala dej (ako inak pri všetkých Ďurových knihách :) )
Času bolo málo ale táto knižka ma všade sprevádzala,nedalo sa jej odolať. Či už to bolo pri obednej prestávke v práci, v kaviarni alebo som mala ráno kruhy pod očami keďže knižka sa nedala len tak odložiť a ísť spať :)
Keď prišla posledná kapitola a nakoniec aj posledná strana, prišiel smútok za skončeným dobrodužstvom...

27.04.2019 5 z 5

Klíče království Klíče království Archibald Joseph Cronin

K tejto knihe som sa dostala náhodne, predtým som o tomto spisovateľovi nepočula. A to bola chyba, pretože táto knižka je jednou z tých, ktorá vás prinúti zamyslieť sa nad sebou samým, svojím svedomím, čistotou ducha a dovolím si tvrdiť že táto kniha z vás môže urobiť lepšieho človeka. Nádherné dielo, ku ktorému sa určite vrátim.

27.04.2019