EvelynChatte EvelynChatte komentáře u knih

Královna plamenů Královna plamenů Laura Sebastian

(SPOILER) Tak třetí díl.. Nedočíst sérii.. to se nedělá. Po předchozích dílech žádné překvapení. Theo je nemastná neslaná. Žádné sympatie. Možná, kdyby byl příběh psaný jinak, oslovil by mě víc. Kniha postrádá jakékoliv zvraty či napnuté situace. Čtenář prostě přesně ví, jak to bude. Kromě občasného pomyslného obrácení očí v sloup, ve mě kniha nevyvolala jedinou emoci. Těšila jsem se alespoň na závěrečný boj mezi Cress a Theo. A ono nic. Jako ukončení bylo na celé sérii úplně nejhorší. Když jsem viděla, kolik stránek mi zbývá a že nebude prostor na nějaký WOW konec, začala jsem být značně rozmrzelá.
Bohužel i Cress v tomto díle nejednala jako správná mrcha, ale spíš jako bláznivá holka, která neví, co se sebou. Velká škoda, že nedostala pořádně promyšlený prostor. Potenciál této postavy byl zřejmý už v prvním díle, byl nicméně naprosto zadupán do země. Pořád měla ale Cress moje větší sympatie než Theo.
Velkým srdceryvným zvratem, mělo zřejmě být sebeobětování Blaise. No nebylo to, ani srdceryvné a logické ani epické. Pokaždé zjistili, jak Blaise "odstavit" bez nutnosti ho zabít. Ale teď bylo nutno oběti a schytal to on. No věděli jsem přece od začátku, že bude mučedníkem...
Ze všech mi nakonec připadá neumělá jen postava Artemisie. A i při tom malém prostoru ji člověk měl opravdu rád. I včetně její matky.
Zkrátka mi přijde, že je vše nedotažené. Příběh, postavy, styl vyprávění. I když si dovedu představit, že by bylo možné z nápadu vykřesat mnohem víc.
Vím, že i když bude nouze, tuto sérii už zřejmě znovu neotevřu.

12.02.2022 2 z 5

Vládkyně kouře Vládkyně kouře Laura Sebastian

(SPOILER) Dotčeno. Trochu to trvalo, mohla bych říct, že jsem měla hektické období (ano měla), ale když potřebuji knihu přečíst, většinou mi to nezabrání.
Theodosie. Theo. Stále se sní nemohu ztotožnit. Občas je malá holka s velkým úkolem, občas je královna ničeho a všeho. Oproti prvnímu dílu je dospělejší. Víc rozhodná i tvrdohlavá. Taky je to větší rozmachaná holka, která svými činy ovlivňuje ostatní, ale následky jsou jí jedno. I když posléze pláče, když zjistí, co se stalo. Chápu, že ji to má posouvat dál a utvářet její osobnost, odhodlání i cíle. Ale...
Milostný trojúhelník mezi Sórenem, Blaisem a Theo mě akorát tak štve. Oba chvíli miluje, obou se víceméně boji a nevěří jim. Oba ji milují až za hrob, zdá se. Oba se tolerují ačkoliv se nemusí a Theo jim na střídačku říká, že je miluje. Je to nepropracované a chování postav i trochu pitomé...
Na druhou stranu ano i osud s Theo mává, neboť ji všichni chtějí využít pro vlastní prospěch. Ráda bych s ní soucítila, ale styl podání a věrohodnost mi to zkrátka nedovolují.
*spoiler*
Největší zrůda a uzurpátor v první i druhé knize skončí rychle. Pomalu bych i řekla nedůstojně na to, že autorka chce, aby ho čtenář opravdu nenáviděl. Císař je mrtvý během pár vteřin, lusk. Zato moje nejoblíbenější postava se zatím klube na povrch. Cress, u ní opravdu vidím vývoj. Má plán a jde si za ním. Nemůže mít Sórena? Vezme si rovnou císaře. Nemůže už okouzlovat svou krásnou tváří? Bude nejobávanější ženou. Je zničená a zhrzená. A přesto povstane a uchopí svůj osud, svou moc pevně do rukou. Ooo ano hlavně kvůli Cress se těším na třetí díl.

06.02.2022 2 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Po všech výhybkách kolem postapa jsem se dostala k tulakovi. Kniha byla čtivá, nutilo mě ji to dočíst. Děj není nijak originální, ale popisy prostředí byly naprosto skvělé. Velmi mě bavila svéhlavá koza, jeden z němých, ale povedených charakterů.

29.09.2019 4 z 5