EllisBa EllisBa komentáře u knih

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Tuto sérii naprosto zbožňuji! Celou sérii jsem měla přečtenou za celkem krátkou dobu a hlavně jsem jí četla se zatajeným dechem a plná napětí, zkrátka jsem se nemohla vůbec odtrhnout.
Hrozně se mi líbí, jak je v knize důležitý každý detail, věta, místo, osoba a podobně. Všechno je zkrátka hrozně pěkně promyšlené. Stalo se tam hodně věcí, které jsem nečekala. Během čtení knížek jsem byla šokovaná, ubrečená, nadšená, zkrátka jsou knihy velice emotivní a hrozně se mi líbilo, že jsem mohla vždy vypnout, zahodit své osobní problémy a žít život napsaný zrovna v těchto knihách.
Autorka píše velice krásně a hlavně čtivě, navíc je to úžasný námět a příběh.
Pořád, ale ještě určité věci nechápu, či bych je potřebovala blíže přiblížit. Nebo by mě zajímalo, jak dopadnou.
Mám již objednané další série knih a to Pekelné stroje a Temné lsti + ještě The Bane Chronicles. Hrozně se těším! Navíc, mi v knihovně ani nesměla chybět kniha "Kdo je kdo ve světě stínů - Významní lovci stínů a obyvatelé podsvěta v řeči květomluvy".

Btw. jak je série tak moc obsáhlá a je důležitý opravdu každý malinkatý detail, doufám, že jsem se v tom neztratila, či mi neunikla nějaká zásadní informace.

23.11.2018 5 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Na tuto knihu jsem opět narazila celkem náhodou a musím říct, že obal je přímo úžasný a děj a námět ještě víc. Již dlouho jsem nenašla knihu, která by mě tak vtáhla do děje a hltala bych přímo každé slovo, hrozně mě zajímalo, jak to vše dopadne. Konec byl velice zajímavě řešený, ale popravdě jsem si ho představovala trochu jinak, vlastně již od začátku. Říkala jsem si, že to bude taková ta klasika, vysněný kluk a skončí to tak, že spolu žili šťastně až do smrti, ale ne :D. Dost mě to překvapilo. Knihu bych, ale určitě doporučovala všemi deseti, úžasný děj, krásně napsané a čtivé. V budoucnu si ji určitě přečtu znova.

28.08.2018 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst (jako například u předchozích sérií, kde to šlo ihned) a příběh mě tak nepohltil. Ale zhruba v půlce to konečně začalo být zajímavé a velice napínavé. Momentálně začínám číst druhý díl, zatím to vypadá velmi dobře a jsem zvědavá, jak to celé bude pokračovat.

Opět hodnotím knihu velmi kladně.
Knihy od Cassandry Clare patří k těm nejlepším a mým nejoblíbenějším, které jsem kdy v životě četla. Doma mám od autorky skoro všechny série a doplňkové knihy. Naprostá spokojenost.

07.03.2019 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Na tuto knihu jsem narazila celkem náhodou a jako první mě zaujala obálka a myšlenka. Když jsem začala knihu číst, říkala jsem si, že jsem asi udělala špatně, jelikož mě děj na začátku moc nezaujal a docela jsem se ke čtení nutila, ale když jsem četla dál a dál, později mě příběh docela chytil a nemohla jsem se odtrhnout (hlavně ke konci), začala jsem nacházet určitý systém v přeskakování a bylo to super, momentálně mám objednaný i druhý díl, tak doufám, že jsem neudělala špatně :).

28.08.2018 4 z 5