ejmus0033 ejmus0033 komentáře u knih

Reset Reset Amy Tintera

Nápad - dobrý. Spracovanie - dobré. Level romantiky - vysoký. Možno vyzniem ako cinická obluda, ale naozaj musí byť romantika všade? Zo začiatku tu vyzeralo byť super, dievča bez citov, všetci sa jej boja ale potom prišiel na scény Callum (pozor spoilery) a z Wren, nemilosrdnej zabijačky sa stáva ufňukané trinásť ročné dievča.

07.01.2018 2 z 5

Bujón v šumienke Bujón v šumienke Michal Diviak

Ja, ako milovník hôr som zhltla túto knihu za jediný deň. Bolo to písané z neuveriteľnou láskou k prírodu a ku svojim priateľom.

A ako môj otec povedal, od Smiechu na Lane po Bujón v šumienke nič lepšie nevyšlo.

P.S.: Je vtipné, že človek, ktorý učil autora tejto knižky loziť, učil aj mňa :)

05.05.2017 5 z 5

Kam zmizla Aljaška Kam zmizla Aljaška John Green

Ak sa mám priznať, nenávidím metafory, personifikácie a ostatné básnické prostriedky napriek tomu som si knižku vcelku oblúbila. (Ak to "veľké Azda" a "labyrint utrpenia" neboli básnické prostriedky, hlboko sa ospravedlňujem, aspoň je vidieť aká som z nich tupá.)
Aljašku som si oblúbila, možno aj kvôli tomu, že som sa s ňou mierne stotožňovala, ale síce mi občas liezla na nervy. Čo sa týka zápletky, taktiež sa mi páčila (nebolo klišé.).
Ak by som mala k tomu priradiť pár slov na záve, boli by to tieto- Čítala som aj lepšie. Nebolo to zlé, ale asi by som si ju druhý krát nepožičal. U mňa priemer :)

24.02.2017 2 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Veľmi oddychové čítanie. Prvých päť kníh som zhltla približne za týždeň (aj menej). Jednu knihu na deň:) Neočakávajte nejaké epické literárne dielo či ťažké čítanie, je to proste kniha pre teenagerov ale POZOR (a verte tomu, že už som ich "pár" prečítala) dobrá, s vcelku originálnym námetom, milými postavami a zaujímavými zápletkami. Ako čítanie na večer určite odporúčam:)

05.11.2017 4 z 5