e.a.š. e.a.š. komentáře u knih

Deväť - príbeh Ďatlovovej výpravy Deväť - príbeh Ďatlovovej výpravy Erika Jarkovská

Mystický, tajomný a napínavý
Taký je román DEVÄŤ, napísaný so zmyslom pre detail.
U Eriky je viac než dobrým zvykom zaviesť čitateľa do reálneho prostredia, v ktorom jej protagonisti žijú - milujú sa i nenávidia; spolupracujú i hádajú sa; spoznávajú ráz im neznámej krajiny i ľudí, o ktorých žití "v modernej spoločnosti" nemali ani tušenia... -, a že sa jej to dokonale podarilo aj tentoraz, o tom niet pochýb.

08.02.2023 5 z 5

Ticho nikdy nemlčí Ticho nikdy nemlčí Silvia Bystričanová

V jednoduchosti ukrytá krása.

Život je zázrak.
V živote má všetko svoj čas a svoje miesto.

Silviine romány mám rada. Rada pre neobyčajnú jednoduchosť a prostotu ukrytú nie v samotnom príbehu, ale v tom, čo jej písanie robí jedinečným: v slovách. Sú to slová a všetko nevypovedané medzi riadkami, čo čitateľa núti myslieť, zamýšľať sa, odpovedať si na otázky, ktoré sa mu objavia v mysli po tom, čo sa ho Silviine slová dotknú.
Príbehy Silvie Bystričanovej mám rada. Mám rada jej minimalizmus. Nemoralizuje, nepoúča, len sa dotýka čitateľa prostredníctvom svojich slov.

Občas sa stane, keď na tú ktorú knihu musí nastať správny čas. Ten môj nastal vo februári 2022. Ďakujem.

21.02.2022 5 z 5

Spev veľrýb Spev veľrýb Silvia Bystričanová

„...len to, čo robíme pre druhých, má naozaj cenu...“

Spev veľrýb je jednou z tých kníh, kde každá strana má svoj význam.
Rozprávanie – pretkané spleťou očarujúcich myšlienok – o ľudských osudoch, láske a rodine plynie neuveriteľne rýchlo, a keď príde koniec, premkne vás ľútosť za niečím krásnym, čo pominulo...
Samotný príbeh, postavy, ktoré čitateľovi majú čo povedať a Bystričanovej štýl písania robia z tejto knihy veľký román.

02.11.2020 5 z 5