Ticho nikdy nemlčí

Ticho nikdy nemlčí https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480019/bmid_ticho-nikdy-nemlci-rgI-480019.jpg 5 4 2

Úspešná slovenská autorka Silvia Bystričanová píše inšpiratívne a vďaka prístupu k životu jej literárnych postáv dostanú čitatelia chuť pozerať na svet inými očami. Knihy sú primárne určené ženám, ale našli si k nim cestu aj muži, ktorí oceňujú predovšetkým humor. V novinke Ticho nikdy nemlčí sa Dionýz, mladý študent medicíny, snaží zistiť, čo predchádzalo rozhodnutiu doktora Behma kúpiť si pohrebníctvo. Aj táto otázka ho prinútila, aby navštívil v meste starých rodičov, a tak postupne zistil, kým všetkým je jeho dedo a čo preňho znamená rodina. Dionýz má dve sestry, mlčanlivého otca, tvrdohlavú milujúcu mamu a koňa, ktorý sa stane svedkom jeho plachej lásky. Nevšedne všedné dni v meste aj na farme v údolí, túžby, pevné rodinné väzby a láska, o ktorej sa nehovorí, ale denne sa trpezlivo žije. Jeden za všetkých a všetci za jedného. Recept na láskyplnú rodinu.... celý text

MoonR
14.12.2022 4 z 5

Príjemné čítanie o ne/zvyčajných okolnostiach (pre niekoho tak, pre iného inak). Kto vidí kúzlo v maličkostiach, bude touto knihou "pohladený".. Jedna situácia vplynie do druhej, ovplyvní ju a posunie niečo nečakané ďalej. Žiadna veľká dráma, no pripomína mi to jednu skladbu.. "Touha je zázrak.." ..a zvedavosť ;)

e.a.š.
21.02.2022 5 z 5

V jednoduchosti ukrytá krása.

Život je zázrak.
V živote má všetko svoj čas a svoje miesto.

Silviine romány mám rada. Rada pre neobyčajnú jednoduchosť a prostotu ukrytú nie v samotnom príbehu, ale v tom, čo jej písanie robí jedinečným: v slovách. Sú to slová a všetko nevypovedané medzi riadkami, čo čitateľa núti myslieť, zamýšľať sa, odpovedať si na otázky, ktoré sa mu objavia v mysli po tom, čo sa ho Silviine slová dotknú.
Príbehy Silvie Bystričanovej mám rada. Mám rada jej minimalizmus. Nemoralizuje, nepoúča, len sa dotýka čitateľa prostredníctvom svojich slov.

Občas sa stane, keď na tú ktorú knihu musí nastať správny čas. Ten môj nastal vo februári 2022. Ďakujem.