Dunn Dunn komentáře u knih

Borgia Borgia Alejandro Jodorowsky

Príliš úchylné a historicky nepresné, ale možno chcel Jodorowsky šokovať čitateľa pri opisovaní Borgiovcov, ktorí na jednej strane slúžili Bohu a na strane druhej páchali tie najodpornejšie svinstvá. A to sa mu aj podarilo.

03.01.2018 3 z 5

Incal Incal Alejandro Jodorowsky

Jodorowskeho komiksy sú oveľa lepšie a zmysluplnejšie ako jeho filmy.

03.01.2018 5 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Najprv som videl film a potom čítal knihu. Stalo sa mi prvýkrát, že sa mi páčil viac film ako jeho knižná predloha.

03.01.2018 4 z 5

QED Nezvyčajná teória svetla a látky QED Nezvyčajná teória svetla a látky Richard P. Feynman

Skvelo a jednoducho vysvetlená kvantová elektrodynamika. 8 rokov štúdia na univerzite zhrnuté v jednej knihe tak elegantne, že to pochopí aj človek zo základnými znalosťami fyziky. Pán Feynman nie je len geniálny vedec, ale aj skvelý spisovateľ.

04.08.2017 5 z 5

Kesrith Kesrith Carolyn Janice Cherryh

Ťažko stráviteľná kniha od začiatku. Kopec podivných názvov, niektoré začnú dávať zmysel asi až od polky knihy. No odvtedy to začne byť najviac pútavé. Pripadalo mi akoby spisovateľka pre každú z troch civilizácii používala trochu iný štýl písania a nečítalo sa to úplne ľahko a plynule. Napriek tomu pre mňa jedna z najlepších sci-fi.

27.05.2016 5 z 5