draka draka komentáře u knih

Rok na hradě Rok na hradě Michaela Remešová

Vzal jsem tuto brožuru jen tak náhodou do ruky a přečetl ji. Oživil jsem si tím, abych pravdu řekl, již mnou zapomenuté události kolem svatby herečky D. Veškrnové s tehdejším prezidentem V. Havlem. Byla to, podle tisku, událost desetiletí. Myslím, že v té době to opravdu nenechalo nikoho lhostejným. Autorky kladou čtenáři otázku: „Jak uspěla Dagmar Havlová v roli první dámy.“ Jako herečku jsem ji měl a mám rád. Věřím, že si V. Havla vzala z lásky a měli se rádi navzájem. Její neobratné výroky a nerozhodnost v jednání s novináři, jim oběma ubraly na oblíbenosti. Ostatní nejsem oprávněn soudit.

18.07.2020 2 z 5

Má nejdražší Má nejdražší Betty Neels

Ve sklepě, ve staré krabici jsem objevil tohoto Harlequina. Vím, že patřil mamince. Ráda četla červenou knihovnu, jak říkávala. Některé její knížky jsem si čas od času četl, takže jsem se pustil i do tohoto nalezence.

13.07.2020 3 z 5

Kouzelný úhoř - Rybářské povídky Kouzelný úhoř - Rybářské povídky Bohumír Machát

Mám blízko k autorovi i k prostředí, a některým postavám v povídkách. Jsem rád, že se mi knížka dostala do rukou. Budu se těšit i na další autorovi knižně vydané vzpomínky.

13.07.2020 5 z 5

Jak se krotí sumec - Rybářské povídky Jak se krotí sumec - Rybářské povídky Bohumír Machát

Vracel jsem se z večerní vycházky se psem, když jsem potkal sousedy. Kamarád Jiří je lékař a jeho manželka profesorka na gymnáziu. Moc krásně jsme si povídali až se řeč stočila na knížky a pak postesknutí: „Kam s nimi ?“ Nejsou kam dávat a nechce se nás jich zbavovat.
Na dotaz, zda jsem četl povídky od našeho společného kamaráda Bohumila Macháta, jsem trochu stydlivě odpověděl, že ještě ne a ani jsem si je nekoupil, neboť knihy už nemám opravdu kde uložit. Jiří řekl, že má od něho všechny a odskočil si do garáže. Během chvilinky byl zpátky s dvěma knihami v ruce s tím, že další nemůže hned najít a nabídl mně je k zapůjčení. Určitě ji najde a půjčí mi ji také, jestli budu chtít.
Knížky jsou s věnováním od autora, který je náš společný známý a kamarád. Doma jsem se hned pustil do čtení. Rád čtu lovecké příběhy, ať myslivecké či rybářské.
V povídkách jsou s láskou zachycené životní příběhy člověka, zasvěceného rybaření od malého chlapce až doposud. V některých z nich poznávám i hlavní hrdiny. Četl jsem je se zaujetím a nostalgií, protože v údolí řek Oslavy a Balinky i jejich okolí jsou moje vzpomínky na klukovská léta. Těším se na další povídky a setkání se známými postavami příběhů v nich.
S autorem se známe od školních let, ale z fotbalu, ne od vody. Snad se nebude zlobit, kdy na něj prozradím, že byl dobrý fotbalista. Od klukovských let hrával „báčko“ na plácku, pak za dorost a nakonec rezervu prvního mužstva. Byl to technik, velká hračička s míčem, uměl brazilské věci. Rychlé kličky, patičky, přehazovačky, jesličky.
Diváci při utkání často skandovali jeho přezdívku a chtěli po něm ukázky fotbalové techniky. Mnohokrát na to doplatil, neboť se stával terčem oblafnutého protihráče a končil po faulu na zemi. Říkali jsme mu Gari – po brazilském fotbalistovi Garrinchovi a jeho nenapodobitelné kličce a následném padajícím listu, centru do vápna.

12.07.2020 5 z 5

Dům doktora Maltha Dům doktora Maltha Johannes Buchholtz

Dlouho jsem tuto knihu odsunoval, až už nebylo kam. Kniha ze šuplíku. Moc krásný a poutavý příběh, plný citu, lásky, tolerance. Jednoduchý návod, jak prožít šťastný život.

10.07.2020 5 z 5

Proč bych měl mlčet Proč bych měl mlčet Miroslav Vacek

Velmi zajímavé čtení. Poctivý, zásaditý, pracovitý a rázný, charakterní člověk v tehdejší vládě.
Je dobré si připomenout zákulisí polistopadových dnů. Dá se z toho hodně pochopit i když je to napsáno, jak píše sám autor "dřevorubecky".

08.07.2020 5 z 5

Československý biografický slovník Československý biografický slovník Josef Tomeš

Tento slovník doplňuje dříve vydané Malé československé encyklopedie. Vyšel již v době, která dovolila uvést i osobnosti nevhodné, zamlčované či nepohodlné minulému režimu, ať již z vědy, kultury, sportu, politiky nebo církve.

01.09.2020 5 z 5

Malá československá encyklopedie Š / Ž Malá československá encyklopedie Š / Ž kolektiv autorů

Poslední kniha, 6.díl encyklopedie, která se povedla. Jistě, dnes s odstupem více jak 30 let se nad ní můžeme usmívat. Byla vydávána v době, kdy se hodně zamlčovalo, potlačovalo a pokřivovalo, přesto je to dobré dílo, jsem za ně rád, patří do mé knihovny a používám je

01.09.2020 5 z 5

Malá československá encyklopedie Pom / S Malá československá encyklopedie Pom / S kolektiv autorů

Po roce další díl velmi obsáhlé publikace. Používáním se začal rozlepovat hřbet u první z knih. Snad se nerozpadnou do vydání posledního výtisku, říkal jsem si tehdy.

01.09.2020 5 z 5

Malá československá encyklopedie I / L Malá československá encyklopedie I / L kolektiv autorů

Opět velké očekávání. Začal jsem v encyklopedii postrádat některé známé i významné postavy našich dějin, kultury a podobně. Naopak, čím se nešetřilo byl termín „komunismus“, cca 10 stran, ale to mě neudivilo.

01.09.2020 5 z 5

Malá československá encyklopedie D/CH Malá československá encyklopedie D/CH kolektiv autorů

Druhý díl vyšel o rok později a opět jsem se těšil až ho budu moci prohlížet a pročítat. A nezklamal, v obsahu jsem našel co jsem hledal.

Technika - Člověk přetváří svět Technika - Člověk přetváří svět kolektiv autorů

I když od doby vydání této velmi bohatě ilustrované encyklopedie uplynula nějaká doba, jsou uvedené informace z různých činností člověka i dnes velmi zajímavé a aktuální.

31.08.2020 5 z 5

Zlatý trojúhelník Zlatý trojúhelník Bohuslav Šnajder

Výborný , čtivý a velice i dnes aktuální cestopis o kraji pěstování opia, Thajska, Barmy a Laosu od autora, kterého bych nazval českým R. Halliburtonem

29.08.2020 5 z 5

Technologie Technologie Mirko Grosser

Kniha byla součástí, příručkou při mých praktických začátcích na opravách nákladních a osobních vozidel dopravním závodě.

24.08.2020 5 z 5

Deklamace Deklamace J & S (p)

Epigramy k zamyšlení i pousmání pro chvilky oddechu.

24.08.2020 4 z 5

Jana Klusáková a Fedor Gál rozmlouvají nadoraz Jana Klusáková a Fedor Gál rozmlouvají nadoraz Fedor Gál

Zajímavý rozhovor s tehdejší slovenským politikem Fedorem Gálem, členem VPN (Veřejnost proti násilí), nejen o rozpadu Československa, ale i o Havlovi, Klausovi, Mečiarovi a mnoha dalších osobách politicky činných v tehdejší době. Čas dal za pravdu některým jeho vyjádřením.

23.08.2020 4 z 5

Autoškola? Pohodlně! 2019 Autoškola? Pohodlně! 2019 Zdeněk Schröter

Není špatné si po letech zopakovat vyhlášku, poznat nové dopravní značky a procvičit si testy. Kdo je připraven, není překvapen. Učebnice je to velmi dobrá.

22.08.2020 5 z 5

Sexuální štěstí pro muže Sexuální štěstí pro muže Maurice Yaffé

Velice fundovaně a čtivě napsaná příručka pro muže, kterému není lhostejné jeho a partnerčino sexuální štěstí.
“Když si knihu jenom přečtete a nezacvičíte ani jedno cvičení přijdete o mnoho. Když však budete postupovat podle určeného způsobu a důležité cviky si i procvičíte, obohatíte si život a získáte mnoho nových a krásných zážitků.“

21.08.2020 5 z 5

Svědectví 91 pro ty, kdo chtějí vědět víc Svědectví 91 pro ty, kdo chtějí vědět víc Pavel Tigrid

Vynikající publikace, která nás ze široka seznamuje s pohledy na různé oblasti a na naši zem. Velmi zajímavá publikace, z velké části poplatná i v dnešní době.

21.08.2020 5 z 5

Crimen Crimen Józef Hen

Historický dobrodružný román jsem přečetl se zaujetím, udržoval stálé napětí a dal nahlédnout do života tehdejší doby.

20.08.2020 5 z 5