draka draka komentáře u knih

Musíme trpět alergiemi? Musíme trpět alergiemi? M.O. Bruker

Přibližně v roce 1970 jsem začal být alergický na seno. Nikomu to nepřeji. Nikoho s podobnými potížemi jsem ve svém okolí neznal. Ale přesto jsem se nemohl senu vyhnout, sečení, obracení, kupení, sklízení sena patřilo k mým povinnostem. Strašně jsem trpěl. Pak jsem se začal otužovat. Pylu jsem se nevyhýbal, ale ani nevyhledával. A postupem let se začala alergie ztrácet až na minimum a v současné době mě omezuje jen na několik málo dnů v roce. Publikace je poučná, přečetl jsem si ji se zájmem, jsou v ní i recepty na omáčky a saláty.

09.09.2020 5 z 5

Zákulisí amerického sportu Zákulisí amerického sportu Lidija Jakovlevna Borodina

V roce 1987 jsem si tuto knížku koupil a s velkou zvědavostí a očekáváním jsem ji začal číst. Po přečtení předmluvy ke knize, od sovětského brankaře Vladislava Treťjaka, jsem otevřel několik stránek a poté jsem ji odložil. Přečetl jsem si ji až po OH v Soulu 1988. Propaganda silně poplatná době. Každý ať si udělá obrázek sám. Já jsem u čtení rostl. Nikdy jsem neodpustil, že na OH v LA nemohli jet naši sportovci na vrcholu své slávy, v čele s Kratochvílovou a Fibingerovou. Četba ve mně vyvolala i po letech vzdor proti bolševikovi, pro kterého není ani v současné době 21.srpen 1968 okupací naší země.

09.09.2020

Co kdo věděl Co kdo věděl Jan Hostáň

Pěkná, krásně ilustrovaná milá knížečka, s kterou můžeme u malých čtenářů probudit zájem o věci kolem nás, i když od jejího vydání uběhla již dlouhá doba.

08.09.2020 5 z 5

Mrtvý na útěku Mrtvý na útěku Desider Galský

Knížka o pátrání po jednom z nejbližších a nejvěrnějších mužů Adolfa Hitlera, Martina Bormanna. V Norimberském procesů s válečnými zločinci byl v nepřítomnosti odsouzen k trestu smrti. V době, kdy kniha vyšla nebylo ještě potvrzeno, zda se skrývá nebo je mrtvý. V roce 1951 byla na jeho dopadení vypsaná odměna 100 000 DM. Až v roce 1973 potvrdilo DNA, že při zemních pracích nalezené kosterní pozůstatky v roce 1972 jsou cyankály otráveného nacisty, M. Bormana.

05.09.2020 5 z 5

Stopy míří na Sinaj Stopy míří na Sinaj Ivan Milan Jedlička

Poklona našim cestovatelům i motocyklovým strojům. Absolvovat cestu v tak neklidném koutě světa vyžadovalo velký kus odvahy. Cestopis jsem četl před mnoha lety a se zájmem i dnes.

05.09.2020 5 z 5

Malá československá encyklopedie M / Pol Malá československá encyklopedie M / Pol kolektiv autorů

Další z řady objednaných knih. Byl jsem z nich opravdu nadšený. Ale povážlivě se pod jejich tíhou začínala prohýbat police v knihovně.

01.09.2020 5 z 5

Planeta Země Planeta Země Petr Jakeš

Ve škole patřila geologie k nejméně záživnému učivu, alespoň pro mě. Tato velmi krásná obrazově bohatě vybavená publikace vše napravuje. Je poutavě napsaná, a co mě mile překvapilo, jako naprostému geologickému laikovi, srozumitelná a velmi poučná.

Legionářská odyssea Legionářská odyssea Otakar Brůna

Válečné vzpomínky z I. světové války, vzetí do zajetí od ruských kozáků, putování po carském Rusku a potom strastiplná cesta, návrat do vlasti přes celé bolševické Rusko až do Vladivostoku a odtud do vlasti. To je příběh Františka Pudila a ostatních legionářů v Rusku, pánů Sibiře.

Vesmír kolem nás Vesmír kolem nás Josip Kleczek

Nádherná publikace s mnoha fotografiemi a bohatě ilustrovaná byla perným oříškem ve čtení. Jestli se to tak dá vůbec nazvat. Spousta nových informací z mnoha oborů fyziky mě nutila stále se vracet zpět a opakovat si. I přesto jsem byl a zůstal u některých statí mírně řečeno, mimo. Ale publikace mě nesmírně bavila a vracím se k ní opakovaně.

Velké záhady minulosti Velké záhady minulosti Alain Decaux

Už jen výčet historických postav, kterými se autor zabývá, projevil zvědavost ke čtení této publikace. Kniha mě nezklamala, dává možnost srovnání historických “pravd“ o známých osobnostech historie s konfrontací autorových poznatků a objektivních postřehů.

31.08.2020 5 z 5

Znamení lásky Znamení lásky Linda Goodman (p)

Přiznám se, že jsem trochu skeptický k různým horoskopům, kartářkám a čtení z dlaně atd. a přistupuji k nim s odstupem. Nicméně tato kniha je o něčem jiném. Obsahuje množství zajímavých informací o vztazích mezi partnery narozených v různých znamení zvěrokruhu a je velmi poutavě a srozumitelně napsaná.

28.08.2020 5 z 5

Čtyři dny života Čtyři dny života Hana Doubková

Nenáročné čtení pro chvilky před spaním.

27.08.2020 4 z 5

Sexuální inspirace Sexuální inspirace Sally Bishop

Jak již říká název publikace, má nás inspirovat k milostným hrátkám a spolu s erotickými obrázky navodit příjemnou milostnou atmosféru.

24.08.2020 4 z 5

Německo-český a česko-německý kapesní slovník Německo-český a česko-německý kapesní slovník Josef Beneš

Slovníček pořízený při počátečním studiu němčiny – potřebná a dobrá pomůcka.

23.08.2020 5 z 5

Vznik a vývoj starokatolického hnutí na území Čech do roku 1946 Vznik a vývoj starokatolického hnutí na území Čech do roku 1946 Karel Koláček

Zajímavý náhled na dějiny církevních obcí s mnoha statistickými údaji a mapkou. Připomíná spíše kroniku zmiňovaných obcí.

19.08.2020 5 z 5

Ministerští pstruzi a jiné rybářské příběhy Ministerští pstruzi a jiné rybářské příběhy Bohumír Machát

Povídky o rybách, lidech kolem řek a vodních nádrží, ale i o přírodě a lásce k ní, vypráví autor, rybář tělem a duší.

17.08.2020 5 z 5

Loveckou stezkou Loveckou stezkou Alois Mikula

Velmi poutavě napsané vyprávění člověka, který je srostlý s přírodou, miluje ji a chrání. Nádherná kniha s krásnými ilustracemi, ke které se rád vracím.

08.08.2020 5 z 5

100 let organizovaného sportu ve Velkém Meziříčí 1906 - 2006 100 let organizovaného sportu ve Velkém Meziříčí 1906 - 2006 kolektiv autorů

Pěkná procházka Velkým Meziříčím a jeho historií sportovního dění ve fotbale, hokeji a lyžování, doprovázená dobovými fotografiemi, výsledky a tabulkami do roku 2006.

08.08.2020 5 z 5

Jana Novotná - "a teď už jen vyhrát Wimbledon" Jana Novotná - "a teď už jen vyhrát Wimbledon" Eduard Svítivý

V knize je zachycena životní dráha naší úspěšné tenistky nejen na na tenisových kurtech, ale životem kolem nich. Bohužel, na Janu Novotnou už můžeme jen vzpomínat.

Příručka soustružníka Příručka soustružníka Bohumil Janyš

Jako automechanik, staré školy, jsem se musel umět orientovat v několika strojních oborech a něco z nich umět. Od zámečníka, soustružníka, frézaře, svářeče, kováře, brusiče, truhláře a pod.. Všechny činnosti se při práci hodily, tak jako tahle příručka.