Dinna Dinna komentáře u knih

Namazaným dolů Namazaným dolů Nikola Valová

Tato kniha mě velmi překvapila. Je svižná, vtipná a patří do kategorie „ze života“. Dlouho jsem se u knížky nezasmála takhle nahlas. Většina situací, do kterých se hlavní hrdinka dostává, jsou natolik uhozené, že jsem si na 99 % jistá, že se opravdu staly. :D I přes to, že se jedná spíše o oddychové letní čtení, je kniha překvapivě inteligentně napsaná, takže se k ní budu určitě ráda vracet. Doporučuji vřele.

18.06.2020 5 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Tuhle knihu jsem četla asi před dvěma lety, takže hodnotím zpětně a navíc z pozice člověka, který není horlivým fandou sci-fi ani postapo. Na Tuláka jsem narazila úplnou náhodou při brouzdání na internetu - zaujal mě název a hlavně přebal. A zaujal mě natolik, že jsem si hned knihu objednala, ačkoliv nemám ve zvyku kupovat zajíce v pytli. Tentokrát se ale intuice vyplatila. Po prvním začtení jsem byla absolutně zmatená a čím víc jsem otáčela stránky, tím víc se mi nad zvednutým obočím rýsovaly vrásky údivu. Ale svět, do kterého jsem vpadla, byl něčím zvláštně neutěšitelný, nervózní a zároveň poetický. Naprosto mě pohltil a nutil ke čtení. To, že si v podstatě po celou dobu příběhu nejste úplně jisti, o co jde, je záměr. Technika, která vytváří atmosféru napětí a nevyzpytatelnosti. Flashbacky vám ještě víc zamotají hlavu a teprve ke konci objasňují charaktery a motivace postav. Hlavní postava Tuláka za celou knihu nepromluví jediné slovo (tedy téměř) a přesto jsem ji vnímala jako velmi emotivní, charakterní a silnou bytost. Miluji mlčenlivé hrdiny, ať už jsou to krysařové, jezdci divokého západu nebo otrhaní nositelé tajemství. Samozřejmě, každý má jiné cítění a vnímá atmosféru knihy jinak. Já ji mám ve svých oblíbených. A ta koza? Tak ta je nejvíc!!! :D

18.06.2020 5 z 5