DexterMorgen DexterMorgen komentáře u knih

Krvavé levandule Krvavé levandule Marian Kechlibar

Autora sleduji několik let a upřímně řečeno, trochu jsem váhal s koupí, zejména s ohledem na jeho určitou rozvláčnost v psaném projevu. Jistě je to způsobeno jeho rozsáhlými znalostmi z mnoha oborů a proto jsem měl i obavu ze zahlcení textu spoustou odboček.
Naprostý opak byl pravdou, byl jsem mile překvapen úderností povídek, vypointováním, i (na tak malý prostor) výborným vykreslením charakterů postav, které čtenáři umožní se s postavami ztotožnit a prožívat jejich příběh.
Vřele doporučuji, nejen jako lehké akční dílko, ale i jako text, který sahá pod povrch a zanechává ve čtenáři podprahový pocit, že příběhy Krvavých levandulí se nás nepříjemně blízce dotýkají a na pozadí událostí dnešní doby se mohou velice rychle a velice brzy proměnit v krutou realitu.

19.10.2019 4 z 5

Pražské bahno Pražské bahno Karel Ladislav Kukla

Čtu to už několik let znova a znova. Na poprvé Vám to strhne růžové brýle kterými hledíte na 1 republiku a odhodí je do syrové reality bídy a zločinu. Protože se jedná o novináře a jeho články, které publikoval, má to velmi slušnou vypovídající hodnotu o konkrétní době. Nevědomky též ilustruje zmizelá místa staré Prahy.
Kniha by měla mít čestné místo v každé knihovně, jako má v té mé.

01.11.2020 5 z 5

Deníky 1935-1939: Svazek 3 Deníky 1935-1939: Svazek 3 Joseph Paul Goebbels

Těžké čtení. Podle mne velmi seškrtané. Prvních 100 stránek vyloženě z donucení. Pak do toho člověk konečně pronikne a začne se to číst jako beletrie. Některé skutky a nápady pasují na dnešní dobu jak p...l na hrnec. Bohužel.
Nápad vydavatele opatřit knihu bohatými poznámkami je chvályhodný a v podstatě nezbytný počin. Umístit je na konec knihy a přinutit tak laskavého čtenáře na každé stránce opustit text a listovat v poznámkách, považuji za hluboce promyšlený zločin.

26.01.2023 3 z 5

Osudové setkání 1913 Osudové setkání 1913 Ladislav Větvička

Hned jak vyšla přečetl, zasmál, poplakal, nasral se a zařadil na čestné místo. To je můj šálek kávy. Nechává to uvnitř pocit, že to tak asi bylo a že se to nikdy nedozvím. Krása vesmírná, dík.

17.11.2020 5 z 5

S androidkou v posteli S androidkou v posteli Vladimír Pikora

Fascinující, člověk to sleduje, ale takhle uceleně to nevystavuje vládě hezký účet. Neomarxisti a jiní levicová experimentátoři s lidmi budou jistě ječet jak pominutí, ale to je v pořádku, znamená to, že je to napsané pravdivě. Kniha je nabitá informacemi, je třeba to číst postupně, příjemné je odlehčení kapitol vzájemným pošťuchováním Š&P.

16.02.2020

Krvavý podzim 1938 Krvavý podzim 1938 Jiří Padevět

Pokud to čtu jako román, vykukuje z toho na mne hnus té doby a agresivita s jakou byl náš stát napadán.
Pokud to čtu jako literaturu faktu, tak je to špatně.
Obal něco mezi paperbackem a gumou. Podruhé bych to nekoupil. Má to málo písmenek.

26.10.2020

Zlatá kniha komunikace Zlatá kniha komunikace David Gruber

Pro mne strašlivé. Možná snad příručka pro hluchoněmého Emzáka, co právě přistál a začal vidět a slyšet. Pozorný čtenář možná najde v celé knize 1-2 novinky a pravdy, jinak je to slátanina o tom, jaký je autor velký pašák.

26.01.2023 odpad!